Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD), 4. Olağan Genel Kurulu'nu gerçekleştirdi ve aynı zamanda 10. kuruluş yılını kutladı. Yeniden başkan seçilen Talha Özger, derneğin 10. yılını da anarak, "EVSİD olarak odaklanacağımız yeni hedefimiz, sadece ihracat miktarını artırmak değil, birim ihracat değerimizi artırmak olacak. Yeni pazarlar arayışında daha karlı alanlara odaklanmalıyız ve daha büyük, daha profesyonel organizasyonlar düzenlemeliyiz. Ayrıca, ülke imajımızı güçlendirmeliyiz." şeklinde konuştu. Toplantıya katılan iş dünyasından başkanlar, Talha Özger'e tebrik mesajlarını iletti.'' Toplantıya katılan iş dünyasından başkanlar, Talha Özger'e tebrik mesajlarını iletti.

D S C06865

RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, ''Hardware Eurasia sayesinde 1 milyar dolara yakın bir ticaret hacmine ulaşacağız'' RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, ''Hardware Eurasia sayesinde 1 milyar dolara yakın bir ticaret hacmine ulaşacağız''

Özger, ''4. Genel Kurulumuzda tekrardan başkanlık görevini tüm sektör temsilcilerinin oybirliğiyle seçilmiş bulunuyoruz. Buradan tüm sektörümüze teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte başarılı işlere imza attık ve önümüzdeki dönemde de daha da başarılı işlere hep beraber imza atacağımızı söylemek istiyorum.'' şeklinde teşekkürlerini iletti.

Önümüzdeki dönemde yapılacak fuarlarla ilgili açıklamasında, ''Ev sahibi olarak aslında yapmış olduğumuz organizasyonların tamamının nitelikli olması için çalışmalar gerçekleştirdik. Ve bunun en önemlisi İstanbul'da gerçekleştirmiş olduğumuz invitation-only etkinliğimiz. Bu sene 27-28 Mayıs tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştireceğiz. Amacımız yaklaşık 60 farklı ülkeden ev ve araç sektörünün gücünü bu gelen satın almacılara hissettirmek olacaktır.'' ifadelerine yer verdi.D S C06909

EVSİD Divan Başkanı Burak Önder, Talha Özger'in tekrar başkanlığa devam edeceğini belirterek, "3 yıl daha nasip olursa başkanımız olarak devam edecek. Ben geçmiş dönem için de kendisine ve yönetimine teşekkür ediyorum, gerçekten büyük bir özveri ile çalıştılar. Önümüzdeki dönem içinde hem kendisine hem değerli yönetimine ayrıca başarılar diliyorum. Dünyanın zor bir dönemden geçtiği bu zamanlarda sivil toplum örgütlerinin doğru işler yapmasını ve sektör adına doğru projeler yürütmesini önemsiyorum. Talha Başkan ve yönetimi de bugüne kadar 3 yıllık süreçte bunu başarıyla yaptılar." ifadelerini kullandı.

Hjdclkj

EVSİD Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Çakıcı, geçmiş başarıları daha da ileriye taşıyacaklarını vurguladı. Eski yönetimde de bulunduğunu belirten Çakıcı, yeni yönetimde de yer alacağını umut ettiğini dile getirdi. Gelecek dönemde, geçmişte elde edilen başarıları daha da ileriye taşıyarak ülkeye faydalı işler yapmayı hedeflediklerini söyledi. 

Oşlkkjl

Törene katılan İHBİR Başkanı Kazım Taycı, toplantıyı şu ifadelerle değerlendirdi; ''Ben ilk defa böyle bir organizasyona katıldım, gerçekten çok motive oldum. Bütün başkan, kurucu başkan ve yönetimdeki arkadaşlar inanılmaz birbirlerine kenetlenmiş bir şekilde faaliyet içerisindeler, sürekli bir çalışma içerisindeler. Onları o şekilde görmek gerçekten beni de motive etti, ilham verici bir görüntüydü.''

Toplantıda EVSİD Başkanlarının değindiği ''rekaberlik'' kavramını kendisinin benimseyeceğinden bahseden Taycı, ''Daha sonra bugünkü bu konuşmalarda rekabetçilik diye bir kavramı gördüm, onu algıladım. Aslında kelimeyi açıp da biraz incelediğimiz zaman muhteşem bir kelime. Tarım ve Gıda sektörünün içerisindeyiz, rekabetin yoğun olduğu, çatışmanın yoğun olduğu bir sektördeyim. İnşallah bu kavramı bizim sektörümüze de, bizim grubumuza da yansıtmak istiyoruz. Bununla ilgili mücadele vereceğiz, çok güzel bir ekip, genç, enerjik, çalışkan. Başarılarının devamını diliyorum, genel kurulları hayırlı olsun, onlarla birlikte olmak çok güzeldi'' şeklinde konuştu. 

D S C07357

İDDMİB Başkanı Çetin Tecdelioğlu tebriklerini şu ifadelerle dile getirdi; ''4. olağan genel kurulu ve yeni seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Başkanımız ikinci kez başkan oldu, yeni yönetimle heyecanla başladıklarını gözlerinden görüyoruz. Zaten bu akşam da yaklaşık 250'den fazla üyenin bir arada olduğu bir kutlama yemeği var, 10. yıl yemeği var. Çok keyifli bir organizasyon. Güzel bir birliktelik, rekabet. Hedef olarak alınan birlik ve beraberlikle çok güzel işler yapıldığı diğer sektörlere örnek olacak bir dernek. Başarılarından dolayı kutluyorum''

Tecdelioğlu, ''4 milyar dolara varan bir ihracatı imza attılar. Önümüzdeki 3 yıllık hedefte de 5 milyar dolara varan bir ihracatla ilgili hedef koydular. Bu hedefe doğru bizler de İhracatçılar Birliği olarak onların yanındayız, desteğindeyiz. Dünyada gitmedik ülke, ayak basmadık şehir bırakmayacaklar. İnşallah, bu hedefleri doğrultusunda ülkemize, sanayimize, ihracatımıza ve istihdama en iyi şekilde katkıda bulunacaklarına canı gönülden inanıyorum'' ifadeleriyle desteklerini iletti.

Oııjlş

PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, toplantıyı, ''10 yıl içinde Türkiye'de sivil toplum kuruluşlarının belirli bir konuya odaklanıp üyeleriyle birlikte nasıl gelişim gösterip, hem kamuyla hem de kamuoyuyla ilişki düzeylerini artırıp, aynı zamanda üyelerinin networklerini nasıl artırarak iyi bir sivil toplum kuruluşu örneği sergilediğini görüyoruz. Bugün de 10. yılını kutluyor. 10 yılında yine üyeler bir araya gelmiş, ortak hedefe gitme noktasında birlikte eserlerini kutluyorlar. Genel kurullar bir kutlama aynı zamanda. Çok başarılı bir sivil toplum kuruluşu'' ifadeleriyle değerlendirdi.

Eroğlu, ''Hem bir sivil toplum kuruluşunun bir üyesi olarak, hem de bir sivil toplum kuruluşu olarak, gerçekten çok yakın çalıştığımız sektör için, sanayimiz için, ihracatımız için değer ürettiğimiz bir sivil toplum kuruluşu olarak da biz de ayrı bir memnuniyet duyduk. Gerek kurucu başkanı sayın Burak Bey'in, gerekse daha sonra bayrağı devralan Talha Başkan'ın ortaya koydukları çaba ve oluşturdukları insanları toplayan manyetizmanın sonuçlarını bugün görüyoruz. Başarılı bir genel kurul, başarılı bir sivil toplum kuruluşu hareketi ve gerçekten birbirine kenetlenmiş üyelerden oluşan bir yapı'' şeklinde konuşarak tüm başkanları ve EVSİD üyelerini kutladığını ifade etti.

Pllmkk

Üç dönemdir yönetime seçildiğini belirten EVSİD Başkan Yardımcısı M. Kemal Albayrak, ''Son dönemlerde çok ses getiren projelerle yurt içinde ve yurt dışında iş görüşmeleri ve fuarlar düzenledik. Başkanımızın son dönemdeki performansı gerçekten farklı. Bu dönemde daha da farklı işlere imza atacağımıza inanıyorum. Yönetim olarak birlikte hareket edeceğimizi ve çok güzel projeler yapacağımızı düşünüyorum. Bunun dışında, gerçekten sektöre vizyon açan bir dernek olduk. Yıllardır bu sektörde hiçbir şey yapılmamıştı. Biz bu derneğin sektöre ışık olması sebebiyle bu yola çıkmıştık. Gerçekten güzel işler yapmaya başladık ve diğer arkadaşları da daha çok motive etmeye çalışıyoruz.'' ifadelerini kullandı ve seçildiği için yönetim kurulundaki diğer arkadaşlarına ve başkana da teşekkürlerini iletti.