İstanbul Ağız-Diş Sağlığı, Cihaz ve Ekipmanları Fuarı (IDEX), 8 mayıs itibariyle kapılarını ziyaretçilere açtı. Alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan IDEX, ağız sağlığı ve diş malzemeleri sektöründe küresel bir buluşma noktası olarak dikkat çekiyor. Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) tarafından 19'uncusu düzenlenen fuar, İstanbul Fuar Merkezi'nde 4 gün boyunca sergiye açık olacak.

Fuar kapsamında sergilenen "Diş Malzemelerine Kinetik Bir Bakış" adlı sanat eserinin açılışını gerçekleştiren İKMİB Başkanı Adil Pelister, sonrasında VEGA markasının yeni ürün tanıtım lansmanına katıldı. Pelister Fuarla ilgili görüşlerini Fuar Dergisi ile paylaştı:

KOMATEK İstanbul 17.kez kapılarını açtı! KOMATEK İstanbul 17.kez kapılarını açtı!

DİŞSİAD'ın düzenlediği başarılı İDEX Fuarının, metrekare ve ziyaretçi anlamında her geçen gün arttığını belirten Pelister, ''Özellikle yakın coğrafyadan ve yurt dışından gelen ziyaretçilerle ihracatçının daha fazla mal satmasını sağlıyor. Bu başarılı fuarın her geçen gün iyiye gittiğini görmek bizi memnun ediyor. İnşallah önümüzdeki seneden sonra da fuarla beraber eş zamanlı olarak da heyetlerimizi yapacağız. Bu ticari alım heyetleri ile beraber daha fazla ülkeye odaklanıp ihracatımızı yapmaya vesile olmuş olacağız. Dolayısıyla ben hem diş sektörü hem de bu kadar emek veren meslektaşlarımıza katkı sağlayacak, sağlık sektörü anlamında hem medikalde hem ilaçta da hem de diş sektöründe ciddi çalışmalar yapıyoruz.'' şeklinde konuştu.

Fuarın sağlık sektörüne ciddi katkılar sağladığını belirten İKMİB Başkanı, ''Dünyada 8,5 milyar insan yaşıyor, 8,5 milyar insanın dişleri tabii ki ihtiyaç görüyor. Bu bakımdan da hem aletler anlamında hem de cihazlar anlamında hem de sarf malzemeleri anlamında yapılan çalışmaların ihracata olumlu katkıları var. Alt sektörümüz olarak da desteklerimiz devam ediyor. Ticaret Bakanlığımızın sunduğu destekler de bu yönde. Dolayısıyla, biz İstanbul Kimya Maddeleri ve Mamulleri İhracatçı Birliği olarak diş sektörüne desteğimizi devam ettireceğiz''