Avrasya Uluslararası Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia bugün TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Fuar,  Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) sektör duayenliği ve RX Tüyap iş birliğiyle, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde hırdavat endüstrisinin tüm bileşenlerini 12 Mayıs tarihine kadar bir araya getirecek.

Avrasya Uluslararası Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia, Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) sektör duayenliği ve RX Tüyap iş birliğiyle, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde hırdavat endüstrisinin tüm bileşenlerini bir araya getiriyor. Bugün kapılarını açan ve üçüncü kez düzenlenen fuar 12 Mayıs tarihine kadar sektör paydaşlarını bir araya getirecek.

EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder, "Küresel ve Bölgesel Krizlere Rağmen İhracatta Büyümeyi Sürdüreceğiz" EVSİD Kurucu Başkanı Burak Önder, "Küresel ve Bölgesel Krizlere Rağmen İhracatta Büyümeyi Sürdüreceğiz"

Geçen yıl olduğu gibi Fastener Expo Eurasia Fuarı’yla eş zamanlı düzenlenecek Hardware Eurasia’ya; Orta Doğu’da Suudi Arabistan odaklı olmak üzere 14 ülkede ve Almanya’da da yapı marketler özelinde tanıtımı yapılarak 90 ülkeden 25 binin üzerinde yerli ve yabancı ziyaretçi bekleniyor. 2023 yılında da yapı market, beyaz eşya, enerji ve güç üretimi, otomotiv sektörü yetkililerinin yoğun ilgisi ile güçlü iş bağlantılarının kurulmasına olanak sağlayan fuar, bu yıl da sektör profesyonellerinin buluşma noktası olma misyonuyla yoluna devam ediyor.

Türkiye'nin lider hırdavat üretici firmalarını aynı çatı altında toplayarak ticaret bağları güçlü coğrafyalardan profesyonel ziyaretçiler ile her yıl İstanbul'da buluşturan bir ihtisas fuarı olan Avrasya Uluslararası Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia'da temel hedefin; katılımcı firmaların üretim kapasitelerini, teknoloji kullanımlarını yerli ve yabancı hedef kitlelere tanıtmak, yeni ihracat pazarları oluşturmak ve sektörün ihracat hedeflerini yükseltmesine katkı sağlayacak platformu yaratmak olduğunu vurgulayan İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) ve Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği (HISİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Tecdelioğlu, Hardware Eurasia Fuarı’nı uluslararası bir fuar haline getirmek ve bu hedef doğrultusunda çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini belirtti. Tecdelioğlu, "Hırdavat sektörü dünyada 500 milyar dolar gibi oldukça önemli bir hacme sahip iken, Türkiye’nin bu sektördeki ticaret hacmi ise 12 milyar dolar. HISİAD olarak bizim gayemiz; Hardware Eurasia Fuarı vasıtasıyla Türkiye’nin bu yüzde 2’lik ticaret hacminin daha da büyümesidir. Türkiye, bu pazarda payını arttırmak için büyük bir fırsat yakalamış durumda. Yani Türkiye gelecekte hırdavat sektörünün dünyadaki önemli merkezleri olma yolunda ilerliyor. Bu ilerlemeyi üretici, distribütör ve dağıtıcı firmalarımızla beraber Hardware Eurasia Fuarı’nı ve İstanbul’u hırdavat endüstrisinin dünyadaki merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz." dedi.