F İstanbul, ünlü şeflere ve çeşitli inovasyonlara yer vermeye devam ediyor F İstanbul, ünlü şeflere ve çeşitli inovasyonlara yer vermeye devam ediyor

Go Green Türkiye” Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı, 24-26 Ekim 2024 tarihleri arasında TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. No On Fuarcılık tarafından bu sene ikincisi düzenlenen bu etkinlik, otomotiv sektöründeki elektriklenme hareketine odaklanarak, sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirmeyi amaçlıyor. 

Elektrikli araçlar, devlet destekleri ve artan çevre bilinci sayesinde hızla tüketicilerin tercihleri arasında yerini alıyor. Birçok büyük üretici, yeni model tanıtımlarında fosil yakıtlı araçlara yer vermemeye başladı. Özellikle Avrupa'da verilen önemli destekler ve çevre bilincinin artması, elektrikli araçların satış ivmesini sürekli olarak artırıyor. 

Geçtiğimiz yıl 15 farklı ülkeden 4,041 profesyonelin ziyaret ettiği ve 43 firmanın katılım sağladığı Go Green Türkiye Fuarı, bu yıl da elektrikli araçlar ve şarj teknolojileri alanında sektör profesyonellerini ve satın almacıları bir araya getirmeyi hedefliyor. Fuar, bilgi paylaşımını ve teknoloji deneyimini zenginleştiren etkinlikler ile katılımcılara eşsiz deneyimler sunacak.

Sürdürülebilir yaşam ve çevre için sıfır emisyon hedefiyle düzenlenen fuar, elektrikli araç ve şarj teknolojileri sektörünün gelişmesine katkı sağlamayı amaçlıyor. Fuar kapsamında, filo yöneticileri ve araç kiralama şirketlerinden şarj istasyonu kurmak isteyen girişimcilere, toplu ulaşım şirketlerinden benzin istasyonu ve otopark işletmecilerine, belediye ve kamu kurumlarından akademisyen ve araştırmacılara kadar geniş bir kitleye hitap eden konferanslar ve test sürüşleri düzenlenecek. Sürdürülebilir ulaşım ve çevre dostu teknolojiler üzerine odaklanan bu etkinlikler, fuarın sunduğu fırsatları ve deneyimleri bir adım öteye taşıyacak.

Bu yıl 24-26 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan “Go Green Türkiye” – Elektrikli Araçlar, Şarj Teknolojileri, Ekipman ve Donanımları Fuarı, Türkiye’nin elektrikli araç ve şarj teknolojileri sektöründeki gelişimini hızlandırmayı ve sektördeki tüm paydaşları bir araya getirerek önemli işbirliklerinin oluşmasına zemin hazırlamayı hedefliyor.

Editör: Eslem Nur KARAMAN