Bu yılki Food & Beverage West Africa 2024 Fuarı, beş kıtadan 300 katılımcıyı buluşturacak. 11-13 Haziran 2024 tarihleri arasında Lagos, Nijerya'daki Landmark Center'da gerçekleşecek olan fuar, 50'den fazla ülkeden marka ve işletmelerin temsil edeceği geniş bir katılımcı kitlesine sahip.

ITM 2024 Fuarı, 99 ülkeden küresel ziyaretçi ağırladı ITM 2024 Fuarı, 99 ülkeden küresel ziyaretçi ağırladı

Fuar, Türkiye, Dubai, Çin, Hindistan, ABD, Endonezya, İtalya, Mısır ve Tunus gibi dokuz ülkeden gelen katılımcı pavilyonlarına ev sahipliği yapacak.

Afrika'nın en büyük yiyecek ve içecek ticaret fuarı olan Food & Beverage West Africa,  Üç gün boyunca 6.000'den fazla ziyaretçinin katılması beklenirken, 300'den fazla katılımcı ile kıtanın gıda girişimcileri için önemli bir buluşma noktası olacak.

Özellikle ABD, BAE, Çin, Türkiye, Hindistan, Mısır ve Pakistan'dan gelen katılımcılar arasında öne çıkan isimler bulunuyor. Ayrıca, fuarın bu yılki versiyonunda ilk kez Çin'den 30'dan fazla yiyecek ve içecek firması ve tedarikçisi yer alacak.

Geçmiş deneyimlerden ders alınarak düzenlenen fuar, Batı Afrika'nın en büyük ticaret fuarı portföyünün gururlu sahibi olan BtoB Events Ltd tarafından organize ediliyor. Organizatörler, etkinliği "Gelişen Afrika yiyecek ve içecek endüstrisindeki kilit karar vericilere erişim için tek fırsatınız" olarak nitelendiriyor. Bu yılki etkinlik, sektördeki güncel gelişmeleri takip etmek ve yeni iş fırsatları keşfetmek için kaçırılmaması gereken bir fırsat sunuyor.

Editör: Sude Yılmaz