Nail Olpak: “İşimiz, gücümüzü dünyaya taşımak” parolasıyla, dünyanın dört bir yanında, ‘’gönüllü olarak’’ çalışıyoruz Nail Olpak: “İşimiz, gücümüzü dünyaya taşımak” parolasıyla, dünyanın dört bir yanında, ‘’gönüllü olarak’’ çalışıyoruz

Haksız Fiyat Değerlendirme Kurulu, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı belirlenen işletmelere 61 milyon 66 bin 431 lira idari para cezası verdi.

Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Kurulun son toplantısı 2 Mayıs'ta gerçekleşti. Toplantıda, özellikle marketlerdeki temel gıda ve ihtiyaç ürünlerindeki fahiş fiyat artışları, otomotiv sektöründeki stokçuluk eylemleri, hazır beton ve çimento sektöründeki aşırı fiyat artışları ve ekmek fiyat tarifelerine aykırı satışlar ele alındı. Bu çerçevede, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk yaptığı belirlenen işletmelere toplam 61 milyon 66 bin 431 lira idari para cezası verilmesine karar verildi.

Geçen yıl, piyasa işleyişini ve serbest rekabeti bozan, tüketicilerin mağduriyet yaşamasına neden olan fahiş fiyat artışı ve stokçuluk faaliyetleriyle ilgili işletmelere toplam 355 milyon 804 bin 957 lira idari para cezası uygulanmıştı. Ticaret Bakanlığı, piyasalarda tüketicileri olumsuz etkileyen fiyatlama davranışlarına karşı gerekli idari tedbirleri almaya devam edecek..