İstanbul'da düzenlenen "EY Girişimci Kadın Liderler Programı" kapsamındaki konferans, küresel çapta 55'ten fazla ülkede düzenlenen ve her yıl farklı bir ülkede gerçekleştirilen bir etkinlik olarak düzenlendi.

Girişimci kadınlar, konferansa katılarak iş dünyasının liderleri ve EY profesyonelleri ile buluşma fırsatı yakaladı. Konferansta, etkili büyüme stratejileri, ekonomi ve yatırım trendleri, sürdürülebilirlik, yetenek yönetimi, teknoloji ve yapay zeka gibi birçok önemli konu ele alındı.

EY tarafından düzenlenen program, girişimci kadınları bir araya getirerek uluslararası pazarlara açılmalarına, rekabet avantajı elde etmelerine ve uzun vadeli değer yaratmalarına destek olmayı hedefliyor. Program kapsamında katılımcılara eğitim, mentorluk, koçluk ve danışmanlık hizmetleri sunulurken, Türkiye'de 7 yıldır devam eden programa bugüne kadar 70 başarılı Türk kadın girişimci katıldı.

Bu yıl ilk kez İstanbul'da düzenlenen EY Girişimci Kadın Liderler Konferansı'nda birçok önemli isim konuk konuşmacı olarak yer aldı. Program liderleri, girişimci kadınların liderlik becerilerini geliştirmeye ve işlerini büyütmeye destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

EY Türkiye Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Müge Tan Belviso program ve konferans hakkında şunları söyledi: “Öncelikle dünyanın birçok ülkesinden girişimci kadınları İstanbul’da ağırlamaktan, onları ülkemizdeki girişimci kadınlarla bir araya getirmekten ve yatırım fırsatlarıyla tanıştırmaktan çok mutluyuz ve gururluyuz. Girişimci kadınlar dünyanın her yerinde çeşitli zorluklarla karşılaşabiliyor ve potansiyellerini ortaya çıkarmak için yeterli desteği bulmakta güçlük yaşayabiliyor. Bu noktada, kadınların doğru kişilere ve kaynaklara ulaşması, ağını genişletmesi ve geleceğe yönelik değer yaratan bir yol haritası çizmesi çok önemli. Biz de EY Girişimci Kadın Liderler Programımız ile kadın girişimcilerin liderlik becerilerini ve vizyonlarını geliştirmelerine destek oluyor, işlerini büyütürken yanlarında oluyoruz. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de programın 8. dönemini başlatmak için de sabırsızlanıyoruz.”

İş Bankası, ihracat kredisi başvuru ve kullanımını dijitale taşıdı İş Bankası, ihracat kredisi başvuru ve kullanımını dijitale taşıdı

EY EMEIA Girişimci Kadın Liderler Programı Lideri Natasa Nikolic konuşmasında şunları belirtti: Kadınlar, önce aileden başlayıp ardından toplumu ve iş dünyasını şekillendiriyor, dolayısıyla eşitliğin sağlanması ve daha iyi bir dünya oluşmasında kilit bir rol üstleniyor. Biz de EY Girişimci Kadın Liderler Programımızla; eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık anlayışımız doğrultusunda kadın girişimcileri iş dünyasında daha da cesaretlendirerek toplumların sosyo-ekonomik olarak kalkınmasına destek oluyoruz. Bunun yanı sıra, kadınların hayatın her alanındaki temsilinin çok önemli olduğuna inanıyor, işlerini büyütmelerini destekleyerek milyonlarca iş fırsatı yaratılmasını ve istihdamın artırılmasını hedefliyoruz. EY Girişimci Kadın Liderler Programımız kapsamında birçok ülkeden, farklı alanlardan ve sektörlerden kadın girişimcileri bir araya getirdiğimiz için çok mutluyuz."

EY EMEIA Strateji ve Kurumsal Finansman Lideri Julie Hood ise şunları ekledi: “Kadınlar doğaları gereği güçlü bir bağlayıcıdır; içinde bulundukları ekosistemlerde iş başarısı için kritik öneme sahip olan destek ve danışmanlık ağlarını oluşturmada uzmandır. EY programı bunu bir üst seviyeye taşıyor. Program, dünya çapında 55'ten fazla ülkede yaklaşık 1000 kadın girişimciden oluşan bir ağ oluşturmasının yanı sıra EY'ın geniş deneyim ve içgörüsüne de bağlıyor. Girişimci kadınların, bireyler ve ölçeklenebilir işletmeler olarak büyümelerine ve tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan bir katalizör olduğumuz için gurur duyuyorum.”

EY Girişimci Kadın Liderler Programı kapsamında, Türkiye’de yeni dönem başvuruları önümüzdeki aylarda alınmaya başlanacak. Program ile ilgili detaylı bilgi için EY web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Çağla Begüm Kılıç