İstanbul Beylikdüzü'ndeki Tüyap Fuar Merkezi, 25 Nisan'da Türkiye'nin önde gelen medikal sektör fuarı Expomed Eurasia 2024'e ev sahipliği yaptı. Bu yılın öne çıkan katılımcıları arasında İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) öncülüğünde gelen 11 İtalyan firması yer aldı.
D S C09041

Fuar, her yıl binlerce Türk ve uluslararası firma ile medikal endüstrisinin tüm sektörlerinden temsilcileri bir araya getiriyor. Geçtiğimiz yıl 112 ülkeden 23.360 ziyaretçiyi ağırlayan Expomed Eurasia, bu yıl 115'ten fazla ülkeden 15 bin civarında kişinin ziyaret etmesi ve toplam ziyaretçi sayısının 30 bini aşması bekleniyor.

Expomed Eurasia Fuarı'nda İtalyan katılımcılar, 180 m2'lik bir alanda sergiledikleri medikal yeniliklerle dikkat çekti. Fuarın açılış töreninde, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı Sn. Asım Hocaoğlu ve çeşitli meslek odası temsilcileri, ITA standını ziyaret ederek iş birliği fırsatlarını değerlendirdi.
D S C09255

Fuar organizatörü, etkinlik öncesinde ve sırasında geniş kapsamlı tanıtım çalışmaları yürüterek ziyaretçi sayısını artırmaya yönelik çabalarını sürdürdü. Bu çerçevede, doğrudan e-posta gönderimi, reklam kampanyaları ve sektör profesyonelleri ile temaslar gibi yöntemlerle fuarın uluslararası alanda tanıtımı yapıldı.

ITA İstanbul ofisi de fuar öncesinde ve sırasında, sektöre özel basın yayınları ve fuar merkezi tabelalarındaki reklamlar gibi iletişim çalışmalarıyla Türkiye pazarındaki varlığını güçlendirdi.

Expomed Eurasia 2024, medikal sektörde uluslararası iş birliklerini artırmak, yeni teknolojileri keşfetmek ve sektördeki en son gelişmeleri takip etmek isteyenler için önemli bir platform olmaya devam ediyor.
D S C09032

ITA NEDIR:

İDDMİB Başkanı Çetin Tecdelioğlu, "Invitation Only Türkiye ile 'Made İn Türkiye' markasını ön plana çıkarıyoruz" İDDMİB Başkanı Çetin Tecdelioğlu, "Invitation Only Türkiye ile 'Made İn Türkiye' markasını ön plana çıkarıyoruz"

ITA - İtalyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı, Italyan Kobi’lerinin şirketleriminin ihracatlarını geliştirmelerini destekleyen ve İtalya’ya yabancı yatırımın çekilmesini teşvik eden bir devlet kurumudur. Yaygın bir denizaşırı ofis ağı ile ITA, İtalyan küçük ve orta ölçekli işletmelerine bilgi, yardım, danışmanlık, tanıtım ve eğitim hizmetleri sağlar. En modern çok kanallı tanıtım ve iletişim araçlarını kullanarak, Made in Italy’nin dünyadaki mükemmelliğini kanıtlamak için hareket eder.