Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İngiliz mevkidaşı David Cameron ile bir araya gelerek, Gazze, Ukrayna ve savunma sanayisi gibi konuları tartıştı.

Bakan Fidan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de düzenlenen NATO Dışişleri Bakanları Toplantısı kapsamında İngiltere Dışişleri Bakanı Cameron'la bir araya geldi. Diplomatik kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, ikili Gazze'deki son gelişmeleri görüştü.

İnsani yardımın ulaştırılması konusunda atılabilecek adımları ele aldılar ve devam eden müzakerelerde gelinen noktayı değerlendirdiler. Fidan, mevkidaşına Türkiye'nin Filistin devletinin tanınmasının önemi hakkındaki görüşlerini aktardı.

Bakanlar ayrıca Ukrayna'daki savaşın son durumunu ele aldılar ve savunma sanayisi alanındaki işbirliği konularını görüştüler.

Dr. R. Erdem Erkul, Kore Cumhuriyeti’nin Sivas Fahri Konsolosu Oldu Dr. R. Erdem Erkul, Kore Cumhuriyeti’nin Sivas Fahri Konsolosu Oldu

Fidan ve Cameron, NATO gündeminde yer alan konular hakkında fikir alışverişinde bulunarak, Avrupa Birliği üyesi olmayan iki müttefik olarak görüşlerini paylaştılar.

Editör: Çağla Begüm Kılıç