Türkiye'nin önde gelen moda markası DeFacto, Huawei Cloud iş birliğiyle, dijital dönüşümde önemli bir adım attı. DeFacto, bu stratejik ortaklıkla küresel operasyonel verimliliğini ve müşteri deneyimi artırmayı hedefliyor.

DeFacto, 100 ülkede 500'e yakın mağaza ve güçlü çevrimiçi platformları ile geniş bir satış ve dağıtım ağına sahip. Huawei Cloud ve DeFacto arasındaki iş birliği, operasyonel verimliliği artırırken, müşteri deneyimini de üst seviyeye taşıyor. Özellikle yoğun çevrimiçi alışveriş dönemlerinde, Huawei Cloud'un yenilikçi bulut çözümleri sayesinde, anlık trafik dalgalanmaları sorunsuz bir şekilde yönetiliyor.

Huawei Cloud Türkiye Satış ve İş Geliştirme Başkan Yardımcısı Onur Karahayıt yaptığı değerlendirmede, “Stratejik ortaklıkların perakendede dijital dönüşüme sağlayacağı katkıların önemli bir örneği olan DeFacto iş birliğimizden büyük mutluluk duyuyoruz. Huawei Cloud'un gelişmiş teknolojileri ve bulut çözümleri sayesinde, sadece operasyonel verimliliği optimize etmekle sınırlı kalmıyor, dünya çapındaki müşteriler için alışveriş deneyiminin uçtan uca geliştirilmesiyle dijital dönüşümü hızlandırıyoruz. Bu ortaklık, işletmelerin dijital dünyada gelişmesini sağlayan yenilikçi, güvenilir ve ölçeklenebilir bulut hizmetleri sağlama konusundaki kararlılığımızın da bir kanıtıdır. DeFacto büyümeye ve yeni pazarlara ulaşmaya devam ederken, Huawei Cloud da perakende başta olmak üzere tüm sektörlerde, en iyi dijital dönüşüm deneyimlerini sunmaya devam edecek” dedi.

DeFacto CIO'su Abdurrahman Kılınç ise şu ifadelere yer verdi, “Huawei Cloud ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği, 2023 yılında başlattığımız dijital dönüşüm stratejisi kapsamında büyük bir adım oldu. Bu ortaklık sayesinde operasyonel verimliliğimizi artırırken, müşteri deneyimimizi de üst seviyeye taşıdık. Huawei Cloud'un ölçeklenebilir altyapısı ve yenilikçi bulut çözümleri ile yoğun çevrimiçi alışveriş dönemlerinde bile anlık trafik dalgalanmalarını sorunsuz bir şekilde yöneterek üst düzey bir performans sergiledik. DeFacto, küresel olarak ayak izini genişletmeye devam ederken, Huawei Cloud'un desteği bizim için oldukça değerli.”   

DeFacto ve Huawei Cloud iş birliği, şirketin dijital platform performansında önemli bir fark yarattı. Sistem yanıt süreleri hızlanırken, ilk bayt hızları iki kattan fazla artarak sayfaların daha hızlı yüklenmesini sağladı. Yoğun trafikli promosyon dönemlerinde sayfa yükleme sürelerindeki iyileşme de müşteri memnuniyetini artıran bir diğer etken oldu.

Kardemir Çelik, UK Cares'den 6 sertifika aldı Kardemir Çelik, UK Cares'den 6 sertifika aldı

Fiziksel sunucu ihtiyaçlarının azalması, operasyonları kolaylaştırarak önemli bir maliyet tasarrufu sağladı ve trafik zirvelerinin yönetiminde otomatik ölçeklendirme özellikleri kullanıldı.

Bu geçiş, DeFacto'nun uluslararası pazarlardaki faaliyetlerini destekleyerek, hızlı dağıtım yeteneklerini teşvik etti. Huawei'in 'Türkiye'de, Türkiye için' hedefi doğrultusunda, veri merkezlerinin Türkiye'de konumlandırılması ve verilerin Türkiye'de tutulması, DeFacto açısından veri güvenliği ve yerel mevzuata uyum konularında da önemli avantajlar sağladı.

Editör: Eslem Nur KARAMAN