Uluslararası taşımacılık rotasında stratejik bir konuma sahip olan Mersin, 16-18 Mayıs 2024 tarihleri arasında CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı'na ev sahipliği yapacak. Düzenlenen fuar, günümüzde küresel ticaretin kritik bir unsuru haline gelen Orta Koridor'un merkezinde bulunacak.

Süveyş Kanalı'nda yaşanan sorunlar, küresel ticaretin istikrarını ciddi şekilde tehdit ediyor ve alternatif güzergah arayışlarını hızlandırıyor. Tarihi İpek Yolu'nun canlanması ve Asya, Kafkaslar ve Orta Doğu'daki iş birliğini ve ticareti teşvik etme amacıyla düzenlenen CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı, uluslararası tedarik zincirinin tüm paydaşları için büyük bir öneme sahip.

Ml24 824X320 (1)

Fuar, Mersin Limanı'nın hem kapasite hem de jeopolitik önemini vurgulayarak, katılımcılara geniş bir iş potansiyeli sunmayı hedefliyor. Kara ve demiryollarıyla yurt içine ve yurt dışına bağlı olan Mersin Limanı, dünyanın önde gelen konteyner limanları arasında yer alıyor ve fuar katılımcılarına benzersiz iş fırsatları sunuyor.

ITM 2024 Fuarı; katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor ITM 2024 Fuarı; katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor

CNR Mersin Lojistik ve Taşımacılık Fuarı, uluslararası taşımacılıkta yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor ve sektördeki önemli paydaşları bir araya getirerek işbirliği ve ticareti teşvik etmeyi amaçlıyor.