Perakende Günleri 2024 kapılarını Haliç Kongre Merkezi'nde açtı Perakende Günleri 2024 kapılarını Haliç Kongre Merkezi'nde açtı

Çevre teknolojisi alanında dünyanın önde gelen ticaret etkinliklerinden biri olarak dikkat çeken IFAT Münih 2024 fuarı 13-17 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. IFAT çevre teknolojisi alanındaki son yenilikleri ve politik ilgileri bir araya getirerek, çevresel sürdürülebilirlik konusunda küresel bir platform sağlıyor. 

Fuarın açılış gününde, Almanya Çevre Bakanı Steffi Lemke ve Bavyera Çevre ve Tüketicinin Korunmasından Sorumlu Devlet Bakanı Thorsten Glauber tarafından yapılacak olan konuşmalar, etkinliğin resmi başlangıcını oluşturacak. Ayrıca, Almanya Başbakanı Olaf Scholz'un video mesajı ile katılımcılara selamlarını iletecek.

Bu yılın dikkat çekici bir özelliği, ilk kez sunulacak olan Spotlight Area Hydrogen. Döngüsel ekonomide hidrojen konusunu ele alacak olan bu platform, Bavyera Ekonomi Bakanı Hubert Aiwanger tarafından açılacak ve hidrojen teknolojisinin geleceği hakkında önemli tartışmalara ev sahipliği yapacak.

Fuarın diğer günlerinde, döngüsel ekonomi, Avrupa Yeşil Anlaşması ve iklim değişikliği gibi konular ele alınacak. Federal Ekonomik İşler ve İklim Koruma Bakanlığı Parlamenter Devlet Sekreteri Dr. Franziska Brantner, endüstri birliklerinin önde gelen temsilcileriyle döngüsel ekonomi üzerine tartışacak. Ayrıca, Avrupa Halk Partisi Başkanı Manfred Weber ve diğer siyasi liderler, Avrupa Yeşil Anlaşması'nı değerlendirecek ve iklim değişikliğine uyum sağlamanın önemini vurgulayacaklar.

Fuarın son gününde ise, uluslararası üne sahip mimar Daniel Libeskind ve Oxford Profesörü Ian Goldin, iklim değişikliğinin etkilerini ve yaşamın geleceğini tartışacaklar. Bu önemli konuşmaların yanı sıra, fuar boyunca çevre teknolojisi alanındaki son gelişmeler sergilenecek ve uluslararası işbirliği için fırsatlar sunulacak.