Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,05'lik bir düşüşle değer kaybederek 9.716,77 puandan tamamladı.

BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 5,32 puanlık bir azalışla günü tamamladı ve toplam işlem hacmi 97 milyar lira olarak gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 3,39 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 0,90 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 2,41 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı olurken, en çok kaybettiren ise bankacılık sektörü oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 50'de sabit tuttu.

Enerji Bakanı Bayraktar, Tacikistan Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanı Kabir ile bir araya geldi Enerji Bakanı Bayraktar, Tacikistan Sanayi ve Yeni Teknolojiler Bakanı Kabir ile bir araya geldi

ABD ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde beklentilerin altında yüzde 1,6 büyüdüğü açıklandı. Kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksindeki artış ise yüzde 3,4 olarak gerçekleşti.

Analistler, ABD'de büyüme rakamlarının beklentilerin altında kalmasına rağmen kişisel tüketim harcamalarındaki artışın Fed'in faiz indirim zamanlaması hakkında belirsizlikleri sürdürdüğünü ifade etti.

Yarın yurt içinde haftalık para ve banka istatistiklerinin yanı sıra yurt dışında Japonya Merkez Bankası'nın (BoJ) faiz kararı ile ABD'de kişisel gelir ve harcamalar ile Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksinin takip edileceği belirtildi.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 9.800 ve 9.900 seviyelerinin direnç, 9.600 ve 9.500 puanın ise destek konumunda olduğunu kaydetti.