BeykozBeykoz Belediyesi tarafından oluşturulan "Yalı Kütüphanesi", denizin kenarında bulunmakta ve geniş koleksiyonuyla haftanın her günü ve günün her saati hizmet sunmaktadır.

Beykoz Belediyesi'nin deniz kenarında inşa ettiği "Yalı Kütüphanesi", modern ve genç bir atmosfer sunan alanlara sahip. Burada 120 kişi aynı anda ders çalışabilir. Kütüphanede 11 bin kitaplık bir koleksiyon, Beykoz Kitaplığı yayınları ve İstanbul Kitaplığı Köşesi bulunuyor.

Ankara Uluslararası Mandolin Festivali müzikseverlerle buluştu! Ankara Uluslararası Mandolin Festivali müzikseverlerle buluştu!

Beykoz Belediyesi Eğitimden Sorumlu Genel Koordinatörü Cihan Yıldız, kütüphanenin 12 Mart'ta açıldığını ve yoğun bir ilgi gördüğünü belirtti. Kütüphanenin online rezervasyon sistemiyle çalıştığını ve 24 saat hizmet verdiğini aktardı. Üye olan her İstanbullunun kütüphaneden faydalanabileceğini vurguladı. Yıldız, Yalı Kütüphanesi'nin İstanbul Boğazı'na nazır, yalı tarzında eşsiz bir yapı olduğunu söyledi. Başkanları Murat Aydın'ın bu projeyi hayata geçirdiğini ve herkesin kullanımına açık bir yalı yaratmayı amaçladıklarını ifade etti.

Kütüphanenin daha önce spor kulübü yönetim binası olarak kullanıldığını belirten Yıldız, gençlerden olumlu geri dönüşler aldıklarını paylaştı. Örneğin, bir lise öğrencisinin artık ders çalışmaya başladığını ve tıp fakültesinden bir öğrencinin deniz manzarasının motive edici olduğunu dile getirdi.

Kütüphaneden yararlanmak isteyen her yaştan kitapsever, çevrim içi rezervasyon yaparak ziyaret edebiliyor ve seçtikleri kitapları 15 gün boyunca ödünç alabiliyor.