Paslanmaz çelik sektöründen ek vergilerin kaldırılmasına yönelik talep geldi Paslanmaz çelik sektöründen ek vergilerin kaldırılmasına yönelik talep geldi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımlayan bakanlar, çocukların bayramını kutladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türkiye'nin geleceğinin teminatı, evlatlarımız için her alanda gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Her şey onların mutluluğu ve güzel yarınları içindir. İstiklalimizin kalbi Gazi Meclisimizin 104. kuruluş yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin ilk ulusal bayramı olması nedeniyle büyük önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 104. yıl dönümünü kutladı.

Tek bir günde iki önemli kutlamanın, çocuklara olan sevginin ve milli iradenin temsili olduğunu belirten Koca, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugünleri bizlere sağlayan kahramanlarımızı bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz." dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Gazi Meclisimizin 104. kuruluş yıl dönümünü ve yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum." ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 23 Nisan 1920'de açılan TBMM'nin bir ulusun kaderini değiştirdiğini ve İstiklal Savaşı'nı yöneten Gazi Meclis'in, mazlum milletlere örnek olduğunu vurguladı. Yerlikaya, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 'Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir' diyerek bu kutlu günü dünya çocuklarına armağan etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun." ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin milli iradenin tecelligahı olduğunu belirtti ve geleceğin teminatı evlatların istiklale daima sahip çıkacağını dile getirdi.

Geleceğe umutla bakıldığını belirten Tunç, "Gazi Meclisimiz ilelebet millet egemenliğinin ve demokrasinin merkezi olmaya devam edecektir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 104. yıl dönümü ve tüm çocuklarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun." ifadelerine yer verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "23 Nisan herkesin bayramıdır. Yarınlarımıza olan inancımızı her daim taze tutan bu özel günde, geleceğe umutla bakıyoruz. Milli irademizin sembolü olan meclisimizin temsil ettiği tarihin ve değerlerin bilincinde olan çocuklarımız, yarınlarımızın en güçlü teminatıdır. Bu anlamlı günü bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun." ifadelerini kullandı.