70. “Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF”, 1-4 Mayıs 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde açılıyor. 

WIN EURASIA'dan imalat sanayi için milyonlarca dolarlık iş hacmi WIN EURASIA'dan imalat sanayi için milyonlarca dolarlık iş hacmi

Ayakkabı sektörünün önemli buluşma noktası Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF, sektörün çatı kuruluşu Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği AYSAD ile dünyanın dört bir yanından gelen, ayakkabı yan sanayi malzemeleri, deri, suni deri, tekstil, taban, ökçe, aksesuar, makine, kimyasal ve kalıp üreticilerini bir araya getiriyor. Fuara 60’dan fazla ülkeden katılım olacak. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde gerçekleşecek olan AYSAF Talks etkinliğinde, 130 yıllık aile mesleği ve Anadolu yemeni ayakkabı geleneğini dünya çapında izlenen filmlere de taşıyan Gaziantepli M. Orhan Çakıroğlu “Ustalara Saygı” oturumuna katılacak. 1964 Gaziantep doğumlu olan Çakıroğlu, aile mesleği olan yemeniciliğin 4. kuşak sürdürücülerinden olarak yaklaşık 35 yıldır yemeni ustalığı yapıyor. 

Fuarın ikinci gününde “Girişimcilik, Kadının Doğasında Var” panelinde sektörde son yıllarda yaratıcılıkları ve girişimleri ile ses getiren Çiğdem Kacar Selimoğlu, Bilge Can ve Fatma Menteş vizyonlarını paylaşırken, fuarın dördüncü günü World Wide Seller Kurucusu Ayşegül Kartal yurt dışında satış ve markalaşma konusunda bir konferans verecek.

Uluslararası Ayakkabıcılar Derneği ASSOMAC ile iş birliği içinde oluşturulacak VR alanında katılımcılar, deri ve ayakkabı üretiminde kullanılan makine ve teknolojileri sanal ortamda detaylı inceleme şansı bulacaklar. Fuar, 20 yıldır düzenlediği ihtisas fuarları ile Türkiye’de ihracatın gelişmesinde etkin rol oynayan Artkim Fuarcılık tarafından düzenleniyor. 

Editör: Eslem Nur KARAMAN