Orta Doğu'nun önde gelen uluslararası sanat fuarı olan Art Dubai, her yıl Mart ayında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentinde gerçekleşiyor. Bu yılki etkinlik, 1-3 Mart 2024 tarihleri arasında Madinat Jumeirah'da düzenlenecek.

Art Dubai, geçtiğimiz 17 yıl boyunca Orta Doğu ve çevresindeki bölgeden (MENASA – Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya) sanata ilişkin yerel, bölgesel ve uluslararası görüşmelerde önemli bir katalizör rolü oynuyor. Fuar, sanatı ortaya koyma konusundaki rolünü güçlendirerek keşif kültürünü teşvik etmeyi ve sanatla ilgili konuşmaları geleneksel coğrafi sınırların ötesine genişletmeyi amaçlıyor. Art Dubai, bölgenin zengin kültürel mirası ve çağdaş sanat uygulamalarıyla anlamlı bir etkileşimi teşvik ediyor ve sunumlarıyla Güneydoğu ve Orta Asya, Afrika kıtası ve Latin Amerika'daki bölgelere uzanıyor.

Food & Beverage West Africa, 11-13 Haziran'da Nijerya'da başlıyor Food & Beverage West Africa, 11-13 Haziran'da Nijerya'da başlıyor

Art Dubai, sanatçıların, küratörlerin ve sanat profesyonellerinin kariyerlerini geliştirmeleri ve fuar programları aracılığıyla sanatta mükemmelliği kutlamalarına olanak tanıyan bir platform olarak, yenilikçi sanat programları oluşturmak ve kültürel topluluğu desteklemek için ortaklarıyla yakın işbirliği içinde çalışıyor.

Editör: Sude Yılmaz