Astor Enerji 675 Mva Gücünde Transformatör Üretti Astor Enerji 675 Mva Gücünde Transformatör Üretti

Alternatif Bank, Türkiye’nin dış ticaret hacmine yaptığı katkılar ve gerçekleştirdiği yüksek işlem hacimleriyle Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Uluslararası Finans Kurumu (IFC) tarafından ödüllendirildi.

Alternatif Bank, dış ticaretin finansmanında ortaya koyduğu başarılı performansı ve müşterilerine yarattığı değeri aldığı ödüllerle taçlandırmaya devam ediyor. Banka Uluslararası Finans Kurumu’nun (International Finance Corporation-IFC) Dış Ticaret Partnerleri Organizasyonunda KOBİ işlemlerinde ‘En İyi İş Ortağı Banka’ ödülüne layık görülürken, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (European Bank for Reconstruction and Development-EBRD) yürüttüğü ‘Dış Ticaret Programı’ kapsamında ise bu yıl üst üste yedinci kez ‘Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı’ ödülü ile ikinci kez ‘Yılın Yeşil İşlemi’ ödülünün sahibi oldu.

IFC’nin Dış Ticaret Garanti Programı’na 2011 yılında dahil olan, programın Türkiye’deki en eski üyeleri arasında yer alan Alternatif Bank, program tahtında yüksek işlem hacimleri gerçekleştiren bankalar arasında bulunuyor. 7-9 Mayıs 2024 tarihlerinde Barcelona’da düzenlenen ve IFC’nin Dış Ticaret Programının 20. yılının da kutlandığı Dış Ticaret Partnerleri Organizasyonu kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde Alternatif Bank, IFC ile gerçekleştirilen KOBİ işlemlerinde ‘En İyi İş Ortağı Banka’ ödülüne layık görüldü. Banka adına ödülü Finansal Kurumlar Müdürü Ahmet Kınalısoy ve Yönetmen Seyhan Katı Akgün aldı.

Alternatif Bank ayrıca, EBRD tarafından yürütülen Dış Ticaret Programı kapsamında, dış ticaretin finansmanında ortaya koyduğu başarılı performansla bu yıl yedinci kez ‘Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı’ ödülüne layık görülürken EBRD’nin faaliyet gösterdiği ülkelerdeki yeşil teknoloji ve ürünlerin ticaretine aracılık eden bankalara verdiği ‘Yılın Yeşil İşlemi’ ödülünün de bu yıl ikinci kez sahibi oldu. 14 Mayıs 2024 tarihinde Ermenistan’ın Erivan şehrinde düzenlenen EBRD’nin 33. Yıllık Toplantısı ve İş Forumu kapsamında gerçekleştirilen Dış Ticaret Programı ödül töreninde, Alternatif Bank adına ödülleri Finansal Kurumlar Müdürü Ahmet Kınalısoy aldı.

“Dış ticaretteki başarılı çalışmalarımızla sektördeki konumumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz”

Konuyla ilgili görüşlerini aktaran Alternatif Bank Genel Müdürü Ozan Kırmızı, alınan ödüllerin Bankanın dış ticaretteki güçlü ve istikrarlı performansının bir yansıması olduğunu vurgulayarak; “Güçlü muhabir ağımız, yetkin insan kaynağımız ve hissedarımız The Commercial Bank’tan aldığımız güçle dış ticaretin finansmanında önemli bir bilgi birikimine sahibiz. Bu birikimimizi finansman kapasitemizle bir araya getirerek müşterilerimizle birlikte büyümeye ve karşılıklı değer yaratmaya odaklanıyoruz. Türkiye’nin önde gelen dış ticaret firmalarını destekliyor, önemli projelere finansman sağlıyoruz. Alternatif Bank olarak 2024’ün ilk çeyreğinde toplam 700 milyon USD’ye yaklaşan tutarda dış ticaret hacmine aracılık ettik. Dış ticaretteki başarılı çalışmalarımızla sektördeki konumumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın bir karşılığı olarak, IFC’nin Dış Ticaret Garanti Programı tahtında gerçekleştirdiğimiz yüksek KOBİ işlem hacimleri sayesinde bu yıl ‘En İyi İş Ortağı Banka’ ödülüne layık görülmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ayrıca EBRD tarafından bu yıl bir kez daha 'Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı' ve ‘Yılın Yeşil İşlemi’ ödülünü almamız bizler için büyük bir onur ve gurur oldu. Kesintisiz 7 yıl üst üste ‘Türkiye’nin En Aktif Kullanıcısı’ ödülünü layık görülmenin, Bankamızın dış ticaret alanındaki liderliğini ve yenilikçi yaklaşımını bir kez daha vurgulaması açısından bizler için çok kıymetli. 'Yılın Yeşil Finansmanı' ödülünü ikinci kez almamız ise, bu alanındaki faaliyetlerimizin ve sürdürülebilirlik tarafında her geçen gün geliştirdiğimiz çalışmalarımızın uluslararası kurumlar tarafından tanınması açısından büyük değer taşıyor. Bu yıl aldığımız ödüllerin, dış ticarette müşterilerimize sunduğumuz hizmet kalitesinin ve iş ortaklarımıza olan bağlılığımızın bir göstergesi olduğuna inanıyoruz. Alternatif Bank olarak, dış ticaretin Türkiye ekonomisi için öneminin farkındayız. Bu alandaki uzmanlığımız ve müşterilerimize sunduğumuz geniş ürün yelpazemizle, ekonomimizin gelişimine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Editör: Eslem Nur KARAMAN