Taşımacılık alanında Türkiye ve Kırgızistan arasında yeni işbirliği anlaşması imzalandı! Taşımacılık alanında Türkiye ve Kırgızistan arasında yeni işbirliği anlaşması imzalandı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün 18 yıl aradan sonra ilk kez CHP Genel Merkezi’ni ziyaret ediyor. Erdoğan-Özel görüşmesi öncesi CHP Genel Merkezi’nde de sıkı önemli hazırlıklar sabahın erken saatlerinden itibaren başladı.

31 Mart yerel seçimlerin ardından başlayan “normalleşme” görüşmelerinin ikincisi bugün gerçekleşiyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyarette bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Merkezi’nde saat 16.00’da görüşme gerçekleştirecek. Düzenlenecek olan görüşme 18 yılın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın CHP Genel Merkezi’nde gerçekleştirdiği ilk ziyaret olarak kayıtlara geçecek.

I M G 20240611 W A0010

Görülme öncesi CHP Genel Merkezi sıkı bir güvenlik kontrolü ve hazırlıklardan geçti. Sabah saatlerinde Emniyet Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Ankara Emniyeti Güvenlik Şubesi’nin geldiği CHP Genel Merkezi civarında yoğun güvenlik önlemleri alındı. CHP Genel Merkezi’nin çevresinde polis ekipleri görevlendirilirken Cumhurbaşkanı’nın gelmesinden 2 saat önce Genel Merkez’inin tüm katları ziyaretçilere kapatıldı ve katlar arası geçiş yapılan kapılar da kitlendi.

CHP Genel Merkezi’nin etrafındaki binalara da keskin nişancı polisler yerleştirildiği belirtildi.

Genel Merkez önündeki bayraklarda da değişikliğe gidildi. Bayrak direklerinin birine ziyaretin başlamasından 15 dakika önce Cumhurbaşkanlığı forsunun asılacağı ifade edildi.

İkili arasında gerçekleşecek olan görüşmede Hakkari’ye kayyım atanması, emekli maaşları, asgari ücret, Adalet Bakanlığı önünde adalet nöbetini sürdüren Emine Şenyaşar’ın talepleri, Osman Kavala ve Gezi tutuklularının hukuki durumu, çiftçilerin ekonomik sorunları gibi konu başlıklarının konuşulması bekleniyor.

Editör: Eslem Nur KARAMAN