sharethis sharing button

festival-foto

12.Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı


NE ZAMAN?

13 Nisan 2024 Cumartesi
21 Nisan 2024 Pazar

NEREDE?

 Adana

DÜZENLEYEN KİM?

Bu etkinlik Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenleniyor.

 www.nisandaadanada.com

Fas'ta, Uluslararası Caz Günü 2024 etkinlikleri düzenlendi Fas'ta, Uluslararası Caz Günü 2024 etkinlikleri düzenlendi

Ne zaman başlıyor?

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 13.04.2024 tarihinde başlayacak.

Ne zaman bitiyor?

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 21.04.2024 tarihinde bitiyor.

Kim düzenliyor?

Festival sahibi Adana Büyükşehir Belediyesi

Programda neler var?

Karnaval ile ilgili tüm bilgi ve gelişmeler www.nisandaadanada.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

 DETAYLAR

Tarım Festivalleri   › Çiçek  


Nisan ayının en güzel olduğu şehirlerden biridir Adana… Tüm sokakları mis gibi portakal çiçeği kokar... Büyülüdür portakal çiçeği kokusu... Ruhunuz yıkanır… gençleşirsiniz… Arınırsınız… İnsanın içinde birçok şeye yeniden başlayabilme enerjisi yaratır… Mesela, en küskün olduğu eski dostu affettirebilir insana. Ve, tehlikelidir de biraz; insanı, yolda gördüğü ilk kişiye aşık edebilir… En güzel mevsimdir, Adana’da Nisan… Portakal çiçeği mevsimi… Müthiş güzel bir iklime dönüşür.. Ne soğuk, ne de sıcak… Adeta “limonata” gibi olur hava… Kısa kollularınızı giyip çıkarsınız sokağa… Adana’nın sıcak, samimi insanlarıyla aynı sokaklarda yürürken, rüzgarın ara ara taşıyıp getirdiği o muhteşem portakal çiçeği kokusu günün 24 saati bırakmaz peşinizi… Baygın bırakır insanı… Türkiye’nin ya da dünyanın neresinde yaşarlarsa yaşasınlar, portakal çiçeği mevsiminde mutlaka Adana’ya gelir Adanalılar… Yılda sadece bir kez olan bu coşkuyu kaçırmamak için… Portakal çiçeği mevsimi, iklim durumuna göre birkaç gün fark etmekle birlikte, genellikle 1-9 Nisan tarihleri arasındadır. Bu profil, bu müthiş deneyimi herkesin yaşayabilmesi için, tanıtım amacıyla kurulmuştur. Önümüzdeki Nisan için şimdiden ajandanıza not alın lütfen.. Sloganımız: Nisan’da Adana’da!.. Konuyla ve Adana ile ilgili detayları sitemizin www.nisandaadanada.com içerisindeki bölümlerde bulabilirsiniz.

AÇIKLAMALAR

Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı ne zaman? Türkiye’nin ilk ve tek karnavalı olarak yurtiçinden ve yurtdışından yüz binlerce kişiyi Adana sokaklarında buluşturan “Nisan’da Adana’da Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın 12’ncisi 13-21 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Editör: İbrahim GÜNEŞ