Rusya'nın iş ve inşaat makineleri ile ilgili lider endüstriyel fuarı CTT Expo, bu yıl 28-31 Mayıs 2024 tarihleri arasında Moskova'da tarihindeki en büyük fuar olarak gerçekleşti.  Rusya'da düzenlenen iş, inşaat makineleri ve teknolojileri ana fuarı olan CTT Expo, 4 büyük endüstri fuarının sinerjisi ile tarihinin en büyük fuarı olarak gerçekleştirildi. CTT Expo 2024, Moskova'nın en büyük fuar merkezi olan Crocus Expo Fuar Alanı'nda, 7 büyük salon ve geniş bir dış alanda düzenlendi.

InstallerSHOW 2024'te Türk üreticiler de yer alacak InstallerSHOW 2024'te Türk üreticiler de yer alacak

Fuar, Ace, Bull, Elkon, Liugong, Lgce, Lgmg, Sany, Shantui, Sinotech Machinery, XCMG, Zoomlion, Amkador, Vertex, Ziptech, Quintmadi, Kranex, Kudesnik, Lonmadı, Nlmk, Nflg, Techstroykontact, Transmechservice, Omg Sdm, Palfinger, Pst, Professional Global, Putzmeister-Rus, Rusbusinessauto, Chetra, Technical Equipment Center, Schwingstetter gibi önemli katılımcıları ağırladı ve inşaat ile madencilik sektörlerine yönelik en yeni makineler, ekipmanlar ve teknolojiler sergilendi.

Bu yılki etkinlik, Uluslararası Ticari Araçlar ve Teknolojileri Fuarı - COMvex, Uluslararası Otomotiv, Yedek Parça ve Aksesuarları Fuarı - CTO EXPO ve Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık Fuarı - LOGISTIKA Expo ile eşzamanlı olarak düzenlendi. 4 fuar, Rusya ve Doğu Avrupa'daki en büyük endüstri fuarı olarak kaydedildi.

CTT Expo 2024, toplam 12 salon ve 200.000+ m2 alanda, 75.000'den fazla ziyaretçi ve 1500'den fazla katılımcıyı ağırladı. İstanbul Ticaret Odası tarafından 5. Kez Türkiye milli katılım organizasyonu düzenlendi ve aynı zamanda fuar, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından yüksek oranda teşvik tutarı ile desteklendi.

Türkiye Resmi Temsilciliği, Taneva Fuarcılık tarafından yürütülen fuara AYMAK, ELKON, MEKA, CAYAK, KAYAHAN, KASTAŞ, NAMTAŞ, ERMAK, GELEN MAKİNA, ÖZÇELİKLER, BUMEKS gibi önemli Türk firmaları da katıldı.

Taneva Fuarcılık Kurucu Ortağı Burak Tarkan Baydar, Türk firmalarının bu yılki fuarlara önceki yıllara kıyasla daha yoğun ilgi gösterdiğini ve yaklaşık 10.000 m2 alanında 100'den fazla firmanın katılımıyla Türkiye için yeni bir rekora ulaşıldığını belirtti.

Editör: Sude Yılmaz