Yalnızca kıtaları değil, binlerce yıllık kadim kültürleri de birleştiren ve dünya tedarik zincirinin en kritik ticaret halkalarından biri olarak konumlanan İstanbul, her yıl iki kez Informa Markets tarafından düzenlenen IJS İstanbul Jewelry Show'a ev sahipliği yaparak, uluslararası mücevher endüstrisine kapılarını açıyor. Bu yılki ikinci buluşma ve toplamda 56. etkinlik, 2-5 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleşecek. Nisan ayında 139 ülkeden 30 bini aşkın iş insanını ağırlayan IJS, Ekim ayındaki fuarda 1.000 firma ve markaya ev sahipliği yapacak. Fuarda altın takı, mücevher, montür, pırlanta, değerli taş ve gümüş başta olmak üzere en yeni ürün, tasarım ve koleksiyonlar sergilenecek.

Df819150 2163 4015 B0A6 6788508Ae93D

69C9Cb21 F6A9 45C0 9929 Eda837562880

1986 yılından beri uluslararası mücevher sektörünün önemli firma, marka ve alıcılarını bir araya getiren IJS Istanbul Jewelry Show’un Ekim ayındaki 56. edisyonunun hazırlıkları hız kesmeden devam ediyor. “Geçtiğimiz Nisan ayında, ilk kez yeni tarihlerinde düzenlediğimiz fuarımız, katılımcı ve ziyaretçilerimiz açısından oldukça verimli geçti” diyen IJS Kurucu Ortağı Şermin Cengiz; Türkiye ile birlikte 16 ülkeden 1.500’ün üzerinde firma ve markanın katıldığı IJS Istanbul Jewelery Show’un, 139 ülkeden 30 bini aşkın ziyaretçiyi ağırladığını, mücevher ticareti için yurt dışından fuara gelen profesyonel ziyaretçi sayısının ise, geçen yıla göre yüzde %8arttığını söyledi. Yılın ikinci IJS buluşmasını Ekim ayında gerçekleştireceklerini açıklayan Cengiz, “Benzer başarıyı tekrarlamayı hedefliyoruz” dedi. 

IJS Istanbul Jewelry Show’da uluslararası mücevher sektörünün geleceğine bugünden yön veren etkinlik ve sunumlar da gerçekleştirilecek. Dünyanın bir numaralı trend belirleyici firması WGSN’in, IJS 2024 için özel olarak hazırladığı ve fuar sırasında sunumunu yapacağı trend raporu, mücevher üreticilerinin 2025 koleksiyonlarına ilham olacak. IJS Istanbul Jewelry Show 2024’ün Ekim buluşması, Mücevher İhracatçıları Birliği ile ortaklaşa gerçekleştirilen ve kuyumculuk alanında sanata ve sanatçılara değerli katkılar sunan "Art for Jewellery: Inspiration Hub" etkinliği ile mücevherin ustalarının en yeni koleksiyonlarını sergilediği Designer Club özel bölümüne deev sahipliği yapacak. 

Altın, mücevher, pırlanta, renkli taş, değerli ve yarı-değerli taş, inci, gümüş, gümüş takı ve gümüş ev eşyası, altın montür, rafineri, saat, kalıp, vitrin dekorasyon, makine-ekipman ve yan sanayi, kasa, yazılım, lojistik ile aydınlatma gibi ürün gruplarının bir arada sergileneceği IJS Istanbul Jewelry Show’da yer almak isteyen sektör firmaları, katılım için www.istanbuljewelryshow.com adresinden detaylı bilgi alabilirler. 

Hannover Fairs Turkey ve İSDER yeni bir iş birliğine imza attı Hannover Fairs Turkey ve İSDER yeni bir iş birliğine imza attı

Editör: Sude Yılmaz