Ayakkabı sektörünün önemli buluşma noktası Uluslararası Ayakkabı Yan Sanayi Fuarı AYSAF, sektörün çatı kuruluşu Ayakkabı Yan Sanayicileri Derneği AYSAD ile dünyanın dört bir yanından gelen, ayakkabı yan sanayi malzemeleri, deri, suni deri, tekstil, taban, ökçe, aksesuar, makine, kimyasal ve kalıp üreticilerini bir araya getiriyor. Fuara 60’dan fazla ülkeden katılım olacak. 

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde gerçekleşecek olan AYSAF Talks etkinliğinde, 130 yıllık aile mesleği ve Anadolu yemeni ayakkabı geleneğini dünya çapında izlenen filmlere de taşıyan Gaziantepli M. Orhan Çakıroğlu “Ustalara Saygı” oturumuna katılacak. 1964 Gaziantep doğumlu olan Çakıroğlu, aile mesleği olan yemeniciliğin 4. kuşak sürdürücülerinden olarak yaklaşık 35 yıldır yemeni ustalığı yapıyor. 

Ayakkabı

Fuarın ikinci gününde “Girişimcilik, Kadının Doğasında Var” panelinde sektörde son yıllarda yaratıcılıkları ve girişimleri ile ses getiren Çiğdem Kacar Selimoğlu, Bilge Can ve Fatma Menteş vizyonlarını paylaşırken, fuarın dördüncü günü World Wide Seller Kurucusu Ayşegül Kartal yurt dışında satış ve markalaşma konusunda bir konferans verecek.

ITM 2024 Fuarı; katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor ITM 2024 Fuarı; katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor

Ayfuar

Uluslararası Ayakkabıcılar Derneği ASSOMAC ile iş birliği içinde oluşturulacak VR alanında katılımcılar, deri ve ayakkabı üretiminde kullanılan makine ve teknolojileri sanal ortamda detaylı inceleme şansı bulacaklar. Fuar, 20 yıldır düzenlediği ihtisas fuarları ile Türkiye’de ihracatın gelişmesinde etkin rol oynayan Artkim Fuarcılık tarafından düzenleniyor. 

Aysaddd