Avrasya Uluslararası Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia, Fastener Eurasia ile eşzamanlı olarak  TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Fuar,  Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) sektör duayenliği ve RX Tüyap iş birliğiyle, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde hırdavat endüstrisinin tüm bileşenlerini 12 Mayıs tarihine kadar bir araya getirecek. Fastener Eurasia Fuarına partner olan BESİAD Yöntim Kurulu Başkanı Sinan Topuk, Fuarla ilgili değerlendirmelerini aktardı:

D S C05064

İki sektör fuarının aynı anda yapılarak birbirine güç katan bir organizasyon ve platform sağladığını belirten BESİAD Başkanı Sinan Topuk,’’BESİAD olarak partner olduğumuz Fastener Eurasia fuarında 116 katılımcının yaklaşık yarısını derneğimiz üyeleri oluşturmakta. 8 bin metrekarelik bir alanı kapsıyor. 96 ülkeden yabancı ziyaretçinin geldiği, binlerce ziyaretçimizin olduğu çok önemli bir platform’’ şeklinde konuştu.

RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, ''Hardware Eurasia sayesinde 1 milyar dolara yakın bir ticaret hacmine ulaşacağız'' RX Tüyap Genel Müdürü Berkan Öner, ''Hardware Eurasia sayesinde 1 milyar dolara yakın bir ticaret hacmine ulaşacağız''

Bu organizasyonun ülkemizin gerek istihdama, gerek üretime, gerek ihracata katkı sağlayacağına inandıklarını belirten Topuk, ‘'Şu anda sektör olarak 2023 yılında 750 milyon dolar ihracatı kapattık. Sektör iç pazarla birleştiğinde 3 milyar doları oluşturuyor. Şu anda biz bu fuarla birlikte gerek toplam 3 milyar doları yukarı taşımak gerekse 750 milyon doları 1 milyar dolara taşıma gibi bir hedefimiz var. Bu da bu organizasyonun önemli bir parçasını oluşturmakta’’ şeklinde açıklamada bulundu.