Turkuvaz Medya Grubu ve Gastronomi Turizm Derneği iş birliğiyle düzenlenen Gastroshow, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla gerçekleşti. TEM Turkuvaz Medya Merkezi’nde gerçekleşen zirve; dünyaca ünlü şefler gurme yazarlar, gastronomi profesyonelleri ve sektör temsilcilerinin bir araya geldiği etkinlikte yer alan, 34 senedir, ülke turizmini her açıdan geliştirmek amacıyla oluşturduğu çalışma politikalarının birinci sırasına eğitim ve kongre sektörünü almış, bu alanlarda çok iddialı ve yapıcı adımlar atan TUGEV ile İstanbul’un sahip olduğu bu değerleri geliştirmek ve dünyaya tanıtmayı kendine görev edinen İstanbul Kongre & Ziyaretçi Bürosu, 500'e yakın kongre ve genel kurul gibi prestijli etkinliklerin İstanbul'da gerçekleşmesi için gereken altyapı çalışmalarını yürütüyor. Gastroshow etkinliğinde verdikleri hizmetleri tanıtan İstanbul Kongre & Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü Cemil Hakan Kılıç Fuar Dergisi mikrofonlarımıza konuştu. 

D S C01159

Reklam Kurulu, çevre hassasiyeti istismarına karşı tedbir aldı Reklam Kurulu, çevre hassasiyeti istismarına karşı tedbir aldı

Dünya çapında düzenlenen 500'e yakın kongre ve genel kurul gibi prestijli etkinliklerin İstanbul'da gerçekleşmesi için gereken altyapı çalışmalarını yürüten İstanbul Kongre & Ziyaretçi Bürosu Genel Müdürü, ''Bu kapsamda birçok fuara katılıp, birçok kongre düzenleyicisiyle bir araya geliyoruz. Birliklerle, derneklerle buluşup, onları yıllık veya iki yıllık toplantılarını İstanbul'da gerçekleştirmeye davet ediyoruz.'' şeklinde konuştu.

D S C01148-1 

Son yıllarda bu tür etkinliklere ilgi arttığını belirten Kılıç, 2016-17 yıllarındaki olayların ardından İstanbul'un turizm sıralamasının neredeyse dip yaptığını, bugün ise Avrupa'da 16. sıraya yükselmiş durumda olduğunu belirtti. Genel Müdür, ''Önümüzde parlak bir gelecek var gibi gözüküyor. Turizmin sadece deniz, kum, güneş olmadığını artık biliyoruz'' ifadelerini kullandı.

D S C00898-1

Gastroturizmin önemine değinen Kılıç, ''Yeme ve içme sektörü ülkenin kültürünü en belirgin şekilde yansıtan unsurlardan biri. Dolayısıyla, bu alanda yapılan her etkinliğe destek olmaya devam edeceğiz.'' şeklinde konuştu.

Editör: Sude Yılmaz