Ticaret Bakanı Ömer Bolat, KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu ile bir araya geldi. Düzenlenen görüşmede iki ülke arasındaki ticaret, yatırım ve müteahhitlik ilişkileri gündemdeydi.

KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı, Türkiye-KKTC Ortak Komite Eş Başkanı Olgun Amcaoğlu ile bir araya gelerek faydalı bir görüşme gerçekleştiren Ticaret Bakanı Ömer Bolat, görüşmeye dair sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

G L6Q0Nl X M A A6J N

Çekya, Türk Şirketlerinin 660 milyon dolarlık yatırımına ev sahipliği yapıyor Çekya, Türk Şirketlerinin 660 milyon dolarlık yatırımına ev sahipliği yapıyor

İkili görüşmelerde her iki ülke arasındaki ticaret, yatırım ve müteahhitlik ilişkilerinin sürdürülmesi konusunda önemli kararlar aldıklarını dile getiren Ticaret Bakanı Ömer Bolat, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

G L6Q0N Z W Q A Eut2 Q

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Ekonomi ve Enerji Bakanı ve Türkiye-KKTC Ortak Komite Eş Başkanı değerli kardeşim Sayın Olgun Amcaoğlu ile faydalı bir görüşme gerçekleştirdik. Görüşmemizde, KKTC ile ülkemiz arasındaki ticaret, yatırım ve müteahhitlik ilişkilerinin yanı sıra; KKTC’nin gümrük alt yapısının modern araç ve yöntemlerle geliştirilmesi, ürün güvenliği ve denetimi ile piyasa gözetimi alanlarında bilgi ve tecrübe paylaşımı çalışmalarının sürdürülmesi konusunda önemli kararlar aldık. Ayrıca, KKTC’nin artan bölgesel öneminden duyduğumuz memnuniyeti ifade ederek KKTC’nin uluslararası arenadaki rolünün geliştirilmesine ve KKTC’nin kalkınmasının hızlandırılmasına yönelik desteklerimizin devam edeceğinin altını çizdik”

Editör: Eslem Nur KARAMAN