KazanForum 2024, "Rusya-İslam Dünyası" temasıyla 14-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek KazanForum 2024, "Rusya-İslam Dünyası" temasıyla 14-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek

Masquerade'de 29 Kişi Hayatını Kaybetti.

İstanbul'un Gayrettepe semtinde bulunan 16 katlı bir binanın gece kulübü olarak kullanılan giriş katında çıkan yangın büyük bir faciaya yol açtı. Yangında 29 kişi hayatını kaybederken, bir kişi de yaralandı. Hayatını kaybedenlerin, gece kulübünün restorasyon çalışmalarında çalışan işçiler olduğu belirtildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında olayla ilgili üç savcı ve iki mülkiye müfettişi görevlendirildi ve işyeri sahibi de dahil olmak üzere altı kişi gözaltına alındı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yangında en az 29 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Yangının çıkış nedeni henüz netlik kazanmazken, itfaiye ekiplerinin 31 araç ve 86 personelle müdahalesi sonucu yangın kontrol altına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında işyerinin mesul müdürü İ.Ş, iş yerinin ortakları M.M.C. ve Ş.Ş, muhasebeci S.A., işletme müdürü A.A.P. ve tadilatla ilgili metal işleri sorumlusu K.E. bulunuyor.

Yapılan incelemede, İ.Ş. ve Ş.Ş.'nin "kasten yaralama", S.A.'nın "cinsel taciz", A.A.P.'nin "uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, bulundurmak veya kullanmak" ile ateşli silahlar kanunu'na muhalefet ve "kasten yaralama" suçlarından kayıtları olduğu belirlendi.