İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve CHP'nin İBB Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu, bugün İstanbul'da oy kullandı. Oyunu kullanmasının ardından duygusal bir açıklama yapan İmamoğlu, "Bugün benim için duygusal bir gün çünkü 5 yıllık emeğin helalleşme anı" ifadelerini kullandı.

Ömer Bolat ve KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu arasında bayram görüşmesi gerçekleştirildi Ömer Bolat ve KKTC Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu arasında bayram görüşmesi gerçekleştirildi

İmamoğlu, sandık başkanlarının sonucu en doğru şekilde yönetmelerini dilediğini belirtti. Sandık başına ailesiyle birlikte giden İmamoğlu, yoğun ilgi nedeniyle ilerlemekte güçlük çekti. Oğlu Selim Semih'in de ilk kez oy kullandığı belirtildi. İmamoğlu, oy kullanmasının ardından basın mensuplarına yaptığı açıklamada, seçimin huzur ve barış içinde geçmesini dileyerek, demokrasinin önemine vurgu yaptı.

"İnşallah önümüzdeki 5 yılı en güzel şekilde şehrimize yaşatmaya devam ederiz," diyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, şehre hizmet etme konusundaki kararlılığını ve eşitlik ilkesine olan bağlılığını vurgulayarak, siyasi unsurları geride bırakarak şehre en yüksek seviyede hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.