11. Yeşilay Bisiklet Turu 5 mayıs pazar günü düzenleniyor! 11. Yeşilay Bisiklet Turu 5 mayıs pazar günü düzenleniyor!

Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen MEB Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması, İl Millî Eğitim Müdürlükleri ve Jumbo iş birliğiyle gerçekleştirildi. Türkiye genelinde 81 ilde öğrencilerin katıldığı etkinlik, Beşiktaş-İSOV-Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde finalle sonuçlandı. Türkiye birincisi Siirt Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ikincisi Edirne Dr. Sadık Ahmet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üçüncüsü ise Adana Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Mansiyon Ödülü'nü ise Konya Karatay Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri kazandı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gençler arasında gastronomi ve mutfak sanatlarına olan ilginin arttığını belirterek, MEB olarak bu alandaki yetenekleri desteklemek için çalıştıklarını ifade etti. Jumbo Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Atmaca, Türk mutfağının zenginliğini vurgulayarak gastronomi öğrencilerini bu mirası yaşatmaya davet etti. Jumbo Genel Müdürü Bahriye Bayraklı ise projeye verdikleri desteği vurgulayarak, geleceğin şef adaylarının bu yolculuğunda yanlarında olmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Etkinlikte Jumbo tarafından düzenlenen "Masterclass" atölyeleri büyük ilgi gördü. Öğrenciler, usta şefler eşliğinde çeşitli mutfak becerilerini sergileyerek Jumbo ürünlerini kullanma fırsatı buldular. Pınar da bu atölyelere süt ve süt ürünleriyle destek verdi. Geleceğin şefleri, bu yarışma ile hedeflerine bir adım daha yaklaşmış oldular. Jumbo, geleceğin şef adaylarının bu yolculuğunda destek olmayı sürdürmeyi amaçlıyor.