IC Enterra Yenilenebilir Enerji, uzmanlığı ve deneyimini Türkiye dışına taşımak amacıyla İtalya'da faaliyet göstermeye hazırlanıyor. Şirket, İtalya'da yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek üzere bir şirket kurmak veya mevcut şirketlerin hisselerini devralmak için Genel Müdür Taşkın Kızılok'u yetkilendirdiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Petlas, dünya pazarında nitelikli ürünleriyle büyük ilgi görüyor Petlas, dünya pazarında nitelikli ürünleriyle büyük ilgi görüyor

IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'na gönderdiği açıklamada, yeni bir şirket kurma veya mevcut şirketlerin hisselerini devralma kararı aldığı belirtildi. Bu karar doğrultusunda Genel Müdür Taşkın Kızılok'un yetkilendirildiği ifade edildi. Yatırımcıların süreç hakkında bilgilendirileceği vurgulandı.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Taşkın Kızılok, şirketin uzun süredir yurtdışında yenilenebilir enerji projeleri gerçekleştirmek için çalışmalar yürüttüğünü belirtti. İtalya'nın, piyasa koşulları ve kaynak verimliliği gibi kriterler açısından öne çıktığını ifade etti ve yönetim kurulunun verdiği yetki doğrultusunda İtalya'da yatırımlar yapmak üzere bir yapılanmaya gideceklerini söyledi.

IC Enterra Yenilenebilir Enerji'nin mevcut santrallerinin yanı sıra yeni yatırımlarla büyümeyi hedeflediği belirtildi. Şirket, yurtdışı çalışmalarıyla birlikte, Hatay Erzin-2 YEKA GES ve Bağıştaş hibrit GES projelerine odaklanarak toplam lisanslı proje portföyünde 2026 yılı sonunda 1.200 MW'a ulaşmayı hedefliyor.