Eurosatory 2024, 41 ulusal sektöre  yayılmış 60 ülkeden 1.800’ü aşkın katılımcıyla, çok yönlü bir ortamda savunma ve iç güvenlik yeteneklerini sergileyecek. Etkinlikte 250 resmi delegasyon, katılımcıların %85’inin Avrupa Birliği kaynaklı olması bekleniyor. Ayrıca 2.500 m²’lik özel HELPED alanında drone’lar, anti-drone savunması ve siber güvenliğe odaklanan 80 uluslararası girişimin yanı sıra, ordu ve  içişleri bakanlığının dinamik gösterileri yer alacak. Etkinliğe özellikle devlet üst düzey birimlerin ve endüstriyel katılımcıların ilgi göstermesi bekleniyor. 150 ülkeden 62.000 profesyonel ziyaretçi ve 96 ülkeden 250 resmi delegasyonun yer aldığı, savunma sanayi fuarlarının en önemli edisyonlarından biri olan Eurosatory 2022’nin ardından bir sonraki fuar düzenlenecek. 17-21 Haziran 2024 tarihleri ​​arasında Paris Nord Villepinte sergi merkezinde, Paris, Fransa’da düzenlenecek.

INDEX Dubai 2024 Fuarı ile tasarım dünyasını bir araya getirdi INDEX Dubai 2024 Fuarı ile tasarım dünyasını bir araya getirdi

O T O K A R T U L P A R A T G M 1140X815

Eurosatory 2024 öncesi düzenlenen konferansta, Avrupa savunma endüstrisinin yeniden dirilişi ve bağımlılıkların belirlenmesi tartışılarak, stratejik sinyal verme rolü, hibrit ve kinetik çatışmalar, dezenformasyon ve sosyal medyanın ulusal orduları birbirine bağlamadaki rolü vurgulandı. Avrupa Savunma Ajansı (EDA) Araştırma, Teknoloji ve Yenilik Direktörlüğü (RTI) Direktörü Jean Francois Ripoche, hem yüksek yoğunluklu hem de geniş kapsamlı müdahalelerde bulunma niyetinde olan öncelikleri belirlemek için AB’nin çatışmalardan çıkardığı bulgulardan bahsetti. Ayrıca Mayın temizleme konusu Ukraynalı Bakan Igor Bezkaravainy tarafından ele alındı ​​ve Rusya’nın Ukrayna’nın geniş çaplı işgalinden kaynaklanan çevresel zarar vurgulandı.

Editör: Sude Yılmaz