Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri’’ Manisa’da başladı. Düzenlenen etkinlikle gençler destek, hibe, burs, fon, kredi gibi teşvik unsurları hakkında bilgi alabilme imkanı buldu.

AÇEV, eşit bir toplum için kadınların güçlenmesine odaklanıyor AÇEV, eşit bir toplum için kadınların güçlenmesine odaklanıyor

Manisa’da başlayan ve gençlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı öncülüğünde düzenleniyor. Etkinlikte Manisalı gençler devletin; destek, hibe, burs, fon, kredi gibi teşvik unsurlarını ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının uzman personeli ile yüz yüze iletişim kurabilme imkanı bulabiliyor.

G Io Vyv9 X Q A A Jl5 V

Gençler geleceklerini kurgularken, kariyerlerini planlarken devletin hangi imkanlarıyla neler yapabilecekleri hususunda bilgilenme fırsatı da bulabiliyor.

G Io Sj Cv Ws A A6 B0Z

Etkinlik hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Bölge Müdürü Cengiz Kutlu Yüksel, 22.kez düzenlendiğini belirtti. Yüksel, etkinliğin 2018 yılından bu yana devlet millet arasındaki iletişimin en güçlü halinin yansıtılması, vatandaşlara kamu hizmetlerinin detaylı bir şekilde anlatılması amacıyla İletişim Başkanlığının koordinesiyle yaklaşık kamu kurumu, bakanlık ve Cumhurbaşkanlığına bağlı ofislerle 40’a yakın kurumun katılımıyla gerçekleştirildiğini aktararak, ‘’Manisa Osmanlı Devletinde de çok önemli bir kentimiz olmakla beraber bugün gençlerin katılımının da yoğun olduğunu görüyoruz. İletişim Başkanlığımız vatandaşlarımıza Türkiye markasının daha güçlü, Türkiye’nin de kamu hizmetleri anlamında sunduğu kamu hizmetleri ve faaliyetlerinin ve aynı zamanda hibelerinin de ne kadar geniş ölçüde olduğunu göstermesi açısından çok faydalı bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Bu etkinlikleri sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.