İstanbul Fuar Merkezi'nde Aralık 2023'te ilk kez düzenlenen CFE-Carpet and Flooring Expo'nun ikinci büyük buluşması için pazarlama faaliyetleri yanı sıra katılımcı kayıtları da hızla ilerliyor.

İlk fuarın büyük ilgisinin ardından, Carpet and Flooring Expo'ya üç salon daha eklenerek, gelecek buluşmanın 7-10 Ocak 2025 tarihlerinde gerçekleşmesi planlanıyor. 100 bin metrekarelik bir alanda dünya ve Türkiye'nin önde gelen halı şirketlerinin katılımıyla gerçekleşecek olan fuar, sektörün önde gelen etkinlikleri arasında yer alıyor.

Tüyap Fuarcılık Grubu, İstanbul Halı İhracatçıları Birliği ve Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği iş birliğiyle düzenlenen Carpet & Flooring Expo-Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı'nın heyecanı büyük.

7-10 Ocak 2025 tarihleri arasında Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuar, sektör profesyonellerini, tasarımcıları ve alıcıları yeniden bir araya getirecek. Ziyaretçiler, halı ve zemin kaplama ürünlerinin en son yenilikleri ile renk ve materyal örneklerini bir arada görme fırsatı bulacaklar. Fuar, gelecek trendler konusunda ziyaretçileri bilgilendiren etkinliklere de sahne oluyor. 

İkinci yılında “dünyanın en yoğun ilgi gören halı fuarı” unvanı

BeautyEurasia Fuarı, güzellik sektörünü İstanbul'da bir araya getirdi BeautyEurasia Fuarı, güzellik sektörünü İstanbul'da bir araya getirdi

 Aralık 2023’te, 13 ülkeden 52’si yabancı olmak üzere 400 firma ve firma temsilciliği ile Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya bölgeleri başta olmak üzere 103 ülkeden 21 bin 284 ziyaretçiyi ağırlayan ve potansiyel katılımcıların da talepleri ile fuara bu yoğun ilgiden dolayı üç salon daha eklendi. Bu yönüyle “sektörün en yoğun ilgi gören” unvanına sahip olan Carpet and Flooring Expo’da ziyaretçiler, toplamda 100 bin m2’ye yayılmış 11 salonda, el yapımı halı ve kilimlerden, makine yapımı halı, kilim ve paspaslara, seccade çeşitlerinden, tekstil zemin kaplamalara ve tekstil makine aksesuarlarına kadar halı dünyasına dair her şeyi bir arada görme fırsatı yakalayacak.

İş bağlantıları ve fırsatlarına ev sahipliği yapan fuarın önümüzdeki yıllarda da küresel düzeyde sektörün en önemli fuarı olacağı, markalı ve yenilikçi ürünlerle yurt dışında yeni pazarlara açılmak ve var olan ilişkileri güçlendirmek vasıtasıyla, halı ihracatının daha da artırılmasına büyük bir katkısı olacağı değerlendiriliyor.

Anadolu’nun dokuma kültürünü ve tekniklerini dünyaya açan bir köprü

Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı, markalı ve inovasyona dayalı ürünlerle yurt dışında yeni pazarlara açılmak ve var olan ilişkileri güçlendirmek isteyen Anadolu’dan firmalar için büyük bir potansiyel barındırıyor. Fuarın ayrıca, hali hazırda 2,8 milyar dolara ulaşan halı ihracatının daha da artırılmasına büyük bir katkısı olacağı değerlendiriliyor. Makine halısından el halısına, paspaslardan seccadelere ve tekstil zemin kaplamalarına kadar geniş bir kapsamda düzenlenen halı sektörünün küresel merkezini ziyaret etmek ya da katılımcı olmak isteyenler www.icfexpo.com adresinden kayıt olabilecekler. 

Editör: Sude Yılmaz