İMİB yönetimde başkan yardımcısı olarak Görev Yapan Eyüp Batal, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Yönetim Kurulu başkanlığına seçildi.

Soruşturma kapsamında tutuklu bulunması yüzünden yönetim kurulu toplantılarına katılamayan Rüstem Çetinkaya’nın üyeliği düştü. İMİB Yönetim Kurulu toplanarak Başkan Yardımcısı Eyüp Batal'ı yeni başkan olarak seçti.

Önceki dönemde de İMİB'de başkan yardımcısı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Maden Sektör Kurulu Başkanı olarak görev yapan Çetinkaya, 4,5 aydır tutuklu bulunması ve iddianamesinin yazılmaması sebebiyle halen cezaevinde.

Öte yandan dosyası "Narkotik" suçlardan ayrıldığı öğrenilen Çetinkaya'ya atılı "para aklama" gibi suçlarla ilgili ise kamuoyunu ikna edici bir delil henüz ortaya konmuş değil.

2022 yılında yapılan seçimlerde Rüstem Çetinkaya, eski başkan Aydın Dinçer'i açık farkla devirerek İMİB Başkanı seçilmişti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "2023 Yılında, Türkiye Çevrimiçi Alışverişte Dünya Üçüncüsü" Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, "2023 Yılında, Türkiye Çevrimiçi Alışverişte Dünya Üçüncüsü"

Editör: Sude Yılmaz