Ev tekstili sektöründe dünyanın en büyük buluşmalarından biri olan HOMETEX Ev Tekstili Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı. Düzenlenen fuarın açılışına BTSO Başkanı İbrahim Burkay katılım sağladı.

G O Gcg G M W Q A A L O N

Zuchex 2024, 2 binin üzerinde marka ve yeni trend ürünleriyle geliyor Zuchex 2024, 2 binin üzerinde marka ve yeni trend ürünleriyle geliyor

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TETSİAD) tarafından, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) iştiraki KFA Fuarcılık organizasyonunda düzenlenen HOMETEX Ev Tekstili Fuarı, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.

32 yıldır sektörü buluşturmaya devam eden HOMETEX Ev Tekstili Fuarı’nda 700’ü aşkın firma katılımcı olarak yer aıyor. Perde ve perde aksesuarlarından döşemelik kumaşlara, havlu ve banyo ürünlerinden halı ve zemin kaplamalarına, yatak odası, mutfak ve yemek odası tekstilinden duvar kaplamalarına kadar firmaların ürün ve tasarımlarını sergileyeceği organizasyon, ‘dönüştürülebilirlik’ temasıyla gerçekleştiriliyor.

Düzenlenen fuarın açılışına katılım sağlayan BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, fuarın birlik ve beraberlik duygusu ile 32 yıldır devam ettiğini açıklayan Burkay, “Bizler netice itibarıyla sektörün yerini gösterme açısından önemli makamlardayız. Bu fuarın bu noktalara gelmesinde İstanbul Ticaret Odası’nın da büyük katkısı var. Zor bir dönemden geçiyoruz. Türkiye’nin son dönemde içinde bulunduğu enflasyonist ortamda para politikalarını desteklediğimizi belirtmek istiyorum. Enflasyonist ortamda sağlıklı büyümeniz mümkün değil. Üretime ve ihracata yönelik büyümeyi tespit ettiğinizde bunu para politikalarıyla desteklemeniz gerekiyor. Enflasyonla mücadele de biz baskı yapmasak da, sektörün desteklenmesini talep ediyoruz. Fuar alanına baktığımızda, ev tekstilinin moda ve trendlerin belirlendiği yer Türkiye. Katma değerse, Türkiye önemli bir organizasyona sahip. Bu gücümüzü eksiltmeden devam ettirmemiz gerekiyor. 2025 Temmuz ayında Savunma Sanayi’nin İDEF Fuarı’nı da biz organize edeceğiz. Bunu çok önemli buluyorum. Fuarımızın sektörümüze, ihracatımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Editör: Eslem Nur KARAMAN