İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı, Beşiktaş'taki gece kulübünde tadilat sırasında çıkan ve 29 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yangının yaşandığı binayla ilgili "hızlı tarama sonucu bina tespiti raporu" hazırladı.

Beşiktaş'taki yangın sonrasında, Gayrettepe Mahallesi Yıldız Posta Caddesi'ndeki gece kulübü binasında yapılan inceleme raporu, 16 katlı binanın bodrum katlarının kısmen açığa çıktığını ve 2. bodrum katta bulunan 3 kolonun etkilendiğini belirtti.

HAVELSAN, Romanya'nın Karadeniz kıyılarında güvenlik çözümleri sunacak HAVELSAN, Romanya'nın Karadeniz kıyılarında güvenlik çözümleri sunacak

Rapor, yangına bağlı olarak yapıda gözle görülür bir statik sistem hasarı olmadığını ancak binanın "E sınıfı" olarak değerlendirilerek çok yüksek risk seviyesinde olduğunu açıkladı.

İstanbul Arel Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sinan Cansız, bina için acil olarak karot alınarak güvenliğinin belirlenmesi gerektiğini vurguladı.

Editör: Çağla Begüm Kılıç