2007 yılından bugüne akıllı toplu ulaşım alanında faaliyetlerine devam ederek teknoloji üreten Asis Elektronik, 29-31 Mayıs tarihlerinde düzenlenenen dünyanın en büyük otobüs fuarı Busworld’deydi. Türkiye ve dünyada yüzlerce şehrin akıllı şehir dönüşümünde imzası olan Asis Elektronik, ürettiği tüm teknolojileri Busworld fuarında katılımcılarla paylaştı.

Otobüs dünyasındaki en son yenilik ve teknolojilerin sergilendiği fuar İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşti. Fuar yurtdışından da oldukça ilgi gördü. Meksika, Kazakistan, Romanya, Ekvator, Rusya, Pakistan, Suudi Arabistan, Belarus ülkelerinden ziyaretçiler Asis Elektronik standını ziyaret etti. Ayrıca Kahramanmaraş, Manisa, Diyarbakır, Ankara, Bolu, Çanakkale, Bursa, Sakarya, Kütahya, Çorum, Kocaeli, Eskişehir, Mersin, Balıkesir, Trabzon, Malatya belediyelerinin yanı sıra  BMC, Streamax, İETT, Otokar firmalarından da Asis Elektronik standına ilgi büyüktü.

D K D K D K

Asis Elektronik, elektronik ücret toplama, mobil uygulama, yolcu bilgilendirme, araç içi video sistemleri, araç ve terminal yönetimi teknolojileri ile yolcuların şehir hayatındaki konforunu sağladığı teknolojileri ve toplu ulaşım idareleri ile yolcular arasındaki memnuniyetin artması için yaptığı çalışmaları fuar ziyaretçileri ile paylaştı.

BeautyEurasia üçüncü gününde Mükemmellik Ödüllerini sahipleriyle buluşturdu BeautyEurasia üçüncü gününde Mükemmellik Ödüllerini sahipleriyle buluşturdu

Asis Elektronik, şehirleri akıllı teknolojilerle donatarak yolcuların toplu ulaşım memnuniyetini artırmak amacıyla ürettiği mobil uygulama çözümleri ile hayatı kolaylaştırıyor. Yolcular kartlarına bakiye yüklemekten seyahat güzergahı oluşturmaya, otobüslerinin nerede olduğundan QR kodla ödemeye kadar birçok kolaylığa mobil uygulama teknolojileri ile ulaşıyor. Yolcuların güvenliği için araç içi video ve yapay zeka sistemleri çözümleri akıllı toplu ulaşıma entegre ediliyor.

Toplu ulaşımda ücret yönetimi Asis Elektronik teknolojileri ile bambaşka bir noktaya taşınıyor. Elektronik ücret toplama sistemi teknolojileri her türlü ödeme sistemini akıllı toplu ulaşıma entegre ederek ücret toplamanın en kolay halini kurumlara sunuyor. Yolcular bu sistem sayesinde QR koddan banka kartlarına kadar farklı sistemlerle ödeme yapabiliyor. Kurumlar da bu ödemeleri tek bir sistemden kontrol edebiliyor.

Teknoloji üretmenin ötesinde veri toplayan ve topladığı veriyi analiz eden Asis Elektronik raporlama sistemleri ile toplu ulaşım idarelerinin ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sunuyor. Asis Elektronik’in dünyanın dört bir yanına taşıdığı teknolojiler Busworld 2024’te akıllı toplu ulaşım sektörünü daha da ileriye götürmek amacıyla katılımcılarla paylaşıldı. Asis Elektronik standı üç gün boyunca çok sayıda toplu ulaşım idaresi tarafından ziyaret edildi.

Editör: Eslem Nur KARAMAN