Avrasya Uluslararası Hırdavat Fuarı Hardware Eurasia,  TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı. Fuar,  Hırdavat Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (HISİAD) sektör duayenliği ve RX Tüyap iş birliğiyle, İstanbul’daki Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde hırdavat endüstrisinin tüm bileşenlerini 12 Mayıs tarihine kadar bir araya getirecek. Fuarın açılışına katılan Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe fuarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

D S C04992

Gültepe, Hardware Eurasia’yı, ‘’Gördüğünüz gibi Hardware Eurasia’nın açılışını yaptık. Gerçekten iki güzel derneğimizin birlikte yapmış olduğu bir fuar aslında. Bütün derneklerin birliklerin bu kapsamdaki yapılan çalışmaya örnek olması lazım. Geçen sene de gelmiştik, gerçekten içeriyi de gezdik, güzel hareketli bir fuar. Umuyorum ki sektörlerimiz çok daha büyük fayda sağlar ve ihracatı yukarıya çıkma noktasında büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum’’ şeklinde değerlendirdi.

Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi (YTAK), teknolojik ve stratejik yatırımlara 300 milyar lira destek! Yatırım Taahhütlü Avans Kredisi (YTAK), teknolojik ve stratejik yatırımlara 300 milyar lira destek!

İlk dört ay için ihracat değerlendirmesinde bulunan TİM Başkanı, ‘’%2.7 oranında bir artış sağladık ve çok istemiş olduğumuz bir artış değil. Umuyorum ki 2024'e en az %5'leri üzerinde bir artış sağlamamız gerekiyor. Önümüzdeki dönemde koymuş olduğumuz hedefleri yakalayabilmek için inanıyorum ki o rakamları yakalayacağız'’ ifadelerini kullandı.