Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe tarafından gerçekleştirilen 2024 yılı Gümrük ve Lojistik Çalıştayı ile sektör paydaşları bir araya geldi. Ticaret Bakanı Ömer Bolat'ın da katıldığı Çalıştayda, Gümrük ve lojistik sektörlerinin genel durumları ele alınarak, bu iki alanın etkileşimini artırıp ticareti daha verimli hale getirmek ve böylece ihracata hız kazandırmak adına yapılabileceklere dair görüşler ele alındı. Sektör temsilcilerinin önerileri ve talepleri dinlenerek, karşılıklı istişare edildi.

G Nyccx F Wc A A C B Qc

İhracat süreçlerinin daha verimli bir şekilde işleyişini sağlamak ve ihracat hedeflerini yakalayabilmek amacıyla TİM ev sahipliğinde gerçekleşen "Gümrük ve Lojistik Çalıştayı"nda Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve sektör temsilcileri bir araya geldi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, ‘’Düzenlenen çalıştayın çıktıları, ülkemizin ticari ve ekonomik hayatına önemli katkılar kazandıracaktır’’ ifadelerini kullandı

Boğaziçi Zirvesi 15. yılında geleceğe köprüler kuruyor Boğaziçi Zirvesi 15. yılında geleceğe köprüler kuruyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin ihracatının ve dünya pazarlarındaki payının artırılması ile rekabet gücünün geliştirilmesi amacıyla yapılan çalışmalara liman işletmeleri, lojistik hizmetleri, altyapı ve gümrük işlemleri de dâhil ulaşımın her alanında destek verdiklerini açıklayarak, ‘’Ülkemizin üretim gücünü, imajını ve kalitesini dünyaya tanıtan ihracatçılarımızı gönülden destekliyor; özveriyle gerçekleştirdikleri çalışmalarında başarılar diliyorum’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Sude Yılmaz