İstanbul’da 1 Mayıs gerilime sahne oluyor. DİSK öncülüğünde Saraçhane’de toplanan sendika ve siyasi partiler Taksim Meydanı’na yürümek istedi. 1 Mayıs için Saraçhane'den Taksim'e yürümek isteyen gruplar polis müdahalesiyle karşılaştı. Arbedeye dönüşen olaylarda polis biber gazı ve plastik mermi kullanırken polise mukavemet gösteren kişiler gözaltına alındı.

CHP ve DİSK'in Saraçhane'den Taksim'e birlikte yürüyüşe başlaması sonrası Bozdoğan Kemeri önünde tedbir alan polis tarafından kalabalığa biber gazı ve plastik mermiyle müdahale edildi.  Alana girmek isteyen vatandaşlar üst aramasından geçirilirken valilik kararıyla yürüyüş ve gösterilere yasaklanan Taksim Meydanı'na çıkan noktaları ise bariyerler ve TOMA araçlarıyla kapatıldı.

Ozgur Ozel Ve Ekrem Imamoglu Sarachane De Disk 17283255 2698 M

STK ve sivillerin bulunduğu kalabalık gruplar polisler tarafından uyarıyla karşılaşırken ellerindeki bayrak ve sopalarla bariyerleri aşmaya çalıştı.

Taşımacılık alanında Türkiye ve Kırgızistan arasında yeni işbirliği anlaşması imzalandı! Taşımacılık alanında Türkiye ve Kırgızistan arasında yeni işbirliği anlaşması imzalandı!

Grubun ilerlemeye çalışması sonrası çıkan arbedede polis biber gazı ve plastik mermi kullanarak müdahaleye başladı. Olaylar sırasında gözaltına alınanlar oldu.