MÜSİAD, Türkiye'nin Gücü Ödülleri'nin basın tanıtım toplantısını düzenledi. Turkcell'in ana sponsorluğunda 9 Mayıs'ta Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek olan programda ulusal çapta 9 farklı kategoride ödüller verilecek.

MÜSİAD, Türkiye'nin Gücü Ödülleri Ödül Töreni'nin 9 Mayıs'ta İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenleneceğini duyurdu. İkinci kez düzenlenecek olan Türkiye'nin Gücü Ödülleri aynı zamanda MÜSİAD'ın 34'üncü yıl dönümü haftası etkinliği kapsamında gerçekleştirilecek. Türkiye'nin Gücü Ödülleri Basın Toplantısı'na MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı ve Türkiye'nin Gücü Ödülleri İcra Kurulu Başkanı Tahir Tuluk katıldı. MÜSİAD Başkanı Mahmut Asmalı, Fuar Dergisi mikrofonlarımıza özel açıklamalarda bulundu.

Daha önce yılda bir yaptıkları ödülleri "Türkiye'nin Gücü Ödülleri" başlığı adı altında topladıklarını belirten Asmalı,’’Bu sene 9 Mayıs'ta mücevherat kuruluş günü olan 9 Mayıs'ta Atatürk Kültür Merkezi'nde yapacağız. Değerlerin gücü, üretimin gücü, kadının gücü, genç girişimcinin gücü, değerlerin gücü gibi başlıkları ve bir de jüri özel ödülü olan 9 kategorimiz var. Toplamda 10 ödül verilecek. Türkiye'ye değer katan, Türk insanlığımızın müreffeh yarınları için katma değer üreten, bu noktada çalışmalar yapan herkesi ödüllendirmek istiyoruz. Onları daha görünür hale, ön plana çıkarmak istiyoruz. Marifet iltifata tabidir. Dolayısıyla bu kadar çalışan, emek veren insanların da MÜSİAD tarafından ödüllendirilmesi temel amacımız’’ şeklinde açıkladı.

MÜSİAD Expo’nun iyi bir başvuru süreci ile başladığını belirten Başkan, ‘’Fuarın tanıtımını yurt dışındaki 82 ülke, 97 şube ve irtibat noktamızda yaptık. Yurt dışında, yurt içinde hemen hemen bütün şehirlerimizde mücevherat var, buralarda tanıtım yapıyoruz. 2022'deki fuardan çok daha iyi bir katılım bekliyoruz. Bir önceki fuarda 78.000’e yakın bir başvuru olmuştu. Bu sene 100.000 geçmeyi hedefliyoruz. 121 ülke gibi bir hedefimiz var. İhtisas fuarları var, ama karma fuarlarda mücevherat, bir bayramı gibi, panayır gibi, bir medine pazarı gibi. Dolayısıyla, birçok üreticimizin ürünlerini paylaşacağı hem gelen ziyaretçilere, yurt dışından mücevherat dışındaki ziyaretçiler, hem mücevherat üyelerinin de paylaşacağı çok önemli bir tanıtım fırsatı olacak. Ben, güçlü bir katılımla çok güzel bir fuar geçireceğimizi düşünüyorum’’ şeklinde konuştu.

Genç nüfusta işsizlik oranı %15,6'ya geriledi Genç nüfusta işsizlik oranı %15,6'ya geriledi

RdldldTGÖ Genel Kurul Üyesi Meltem Karateke kategori kriterlerini şu ifadelerle açıkladı; ‘’Her kategori kendi içinde birtakım farklı değerler barındırıyor. Ama bizim için öne çıkan üretimin gücü, değerlerin gücü, markanın gücü, kadının gücü, jüri özel ödülü... Hepsi için farklı kriterler var. Markanın gücünden örnek vereyim; bir marka yaratmış olmak bizim için çok önemli. Bu kriterler çerçevesinde gelen adaylar da değerlendirilecek’’