İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği İZKİTAP Fest-İzmir Kitap Fuarı, on binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor.

“Çocuk Edebiyatı” ana teması ile İzmir Kültürpark’ta düzenlene İZKİTAP Fest-İzmir Kitap Fuarı, her gün on binlerce kitapseveri ağırlamaya devam ediyor. Fuar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ ve SNS Fuarcılık iş birliği ile düzenleniyor.

Kitappp

Ziyaretçilerin yoğun ilgisi ile devam eden fuarda, yayınevlerinin stantlarına büyük ilgi gösterilirken kitapseverler beğeniyle okudukları yazarlara kitaplarını imzalatmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Fuarın en çok ilgi gören konuklarından biri de Prof. Dr. Celal Şengör oldu. 7’den 70’e her yaştan kitapsever Şengör’ün söyleşi ve imza etkinliğine yoğun ilgi gösterdi.
 
Fuar kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler, söyleşi ve imza günleri de büyük beğeni topluyor. Fuarın üçüncü gününde en çok ilgi gören konuklarından biri Prof. Dr. Celal Şengör oldu. Prof. Dr. Şengör, büyük çoğunluğu gençlerden oluşan topluluğa, milli mücadele yıllarını, Atatürk’ün askeri ve yöneticilik dehasını, Cumhuriyet kazanımlarını anlattı.

ITM 2024 Fuarı; katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor ITM 2024 Fuarı; katılımcı ve ziyaretçi sayısıyla yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor

Kitappss

Düzenlenen fuarda kadınlara yönelik ilham verici deneyimler yaşanıyor.  Nodwin Gaming tarafından düzenlenen “It’s a Girl Thing!” projesi de Türkiye’de ilk defa İzmir Kitap Fuarı’nda gerçekleştirildi. Cinsiyet eşitliliğine vurgu yaparak kadınların toplumdaki etkileşimini artırmayı amaçlayan etkinlikte, çeşitli alanlarda ilham verici konuşmacıların yer aldığı oturumlar düzenlendi. Proje, kadınların potansiyellerini keşfetmelerine, kendilerini geliştirmelerine ve topluma katkıda bulunmalarına olanak tanımayı amaçlıyor. Kariyer, moda, sanat, spor, mental sağlık ve sosyal sorumluluk gibi çeşitli alanlarda özel isimlerden oluşan konuşmacıların oturumlarına fuar ziyaretçileri büyük ilgi gösterdi.
 
Girişlerin ücretsiz olduğu İZKİTAP Fest, 28 Nisan 2024 tarihine kadar 10.00 – 21.00 saatleri arasında kitapseverleri ağırlamaya devam edecek.