İstanbul İl Koordinasyon Kurulu, 2024 Yılı 1. Dönem Toplantısı Vali Davut Gül koordinesinde Fatih'teki İstanbul Valiliği Ek Hizmet Binası'nda yapıldı. 

İstanbul İl Koordinasyon Kurulu 2024 Yılı 1. Dönem Toplantısı, Fatih’teki İstanbul Valiliği Ek Hizmet Binası'nda yapıldı. İstanbul Valisi Davut Gül başkanlığındaki toplantıya kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kuruluşlarının yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Toplantıda birçok konya değinen Vali Gül, İstanbul'un en önemli önceliğinin deprem başta olmak üzere afetlere karşı şehrin dirençli hale gelmesi olduğunu dile getirdi. Mülki idare amirleri ve güvenlik bürokrasisinin katılımıyla yapılan İl Asayiş Toplantısı’nda 1 Mayıs'la ilgili önlemlerle, güncel çalışmaların değerlendirildiği belirtildi.

D S C00458

Yapılan toplatıda 1 Mayıs gününüe değinen İstanbul Valisi Davut Gül, "Bir diğer konumuz yarın 1 Mayıs, bir yazı yazıldı, bütün kurumları ilgilendiren maddeler var. O yazılan yazıyı yakından takip edip gereğini yaparsanız, 1 Mayıs'ın bayram havası içinde geçmesini arzu etmiş oluruz. Ülkemizin genelinde kamu kaynaklarının etkili ve verimli kullanılması, tasarrufa girilmesiyle ilgili hem yazılı hem sözlü genelge var biliyorsunuz"ifadelerini kullandı.

Beklenen İstanbul Depremine yönelik de açıklamalarda bulunan Vali Gül,  “İstanbul’umuzda en önemli konumuz şehrimizin depreme karşı dirençli hale gelmesi ve afetlere karşı hazır olunması. Depremle ile ilgili görevlendirilen personellerimiz, en donanımlı, en yetkili ve en inisiyatifli personeller olacak. Sizlerin de başta kendi kurumlarınız olmak üzere personelinizin planlanmasını bu noktada yapması ve konuya öncelik vermesi gerekiyor. Depremin ne zaman olacağını bilmiyoruz ama olacağını biliyoruz. Başta hizmet verdiğimiz kurumlar olmak üzere yaşadığımız her alanda hazırlık depreme hazırlık yapacağız" dedi.

Dijital Çağ Teknoloji Zirvesi, "Yarının Zekası" temasıyla Divan Kuruçeşme'de gerçekleşti Dijital Çağ Teknoloji Zirvesi, "Yarının Zekası" temasıyla Divan Kuruçeşme'de gerçekleşti

D S C00421

Kamu kaynaklarının verimli ve etkin kullanımına dikkat çeken Gül, "Kamu kaynakların etkin ve verimli kullanılması gerekli. Yatırımların zamanında yapılması, en önemli tasarrufumuz. Bu yatırımlar, zamanında kullanılmadığında vatandaşlarımız hizmet konusunda eksiklikler yaşıyor. Şeffaf bir şekilde ve katılımcı olarak yatırım ihalelerinin yapılması gerekiyor. Vatandaşlarımıza kapılarımız hep açık. Bu, devletimizin temel prensiplerinden biri” diye belirtti.