Birleşik Krallık'ın en büyük taşocakçılığı fuarı, Hillhead Fuarı 25 Haziran'da başlıyor Birleşik Krallık'ın en büyük taşocakçılığı fuarı, Hillhead Fuarı 25 Haziran'da başlıyor

Etiyopya ekonomisi, çoğu 41 milyar dolar değerinde gelişen inşaat sektörü etrafında yoğunlaşan yatırım, imalat, endüstriyel kalkınma ve ihracat tarafından yönlendirilen muazzam bir büyümeye hazırlanıyor. Bu büyümeyi destekleyen etkinliklerden biri olan 2. Big 5 Construct Etiyopya, 30 Mayıs - 1 Haziran 2024 tarihleri ​​arasında Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'daki Millennium Hall'da gerçekleşti.

Dmg etkinliklerinde inşaat Kıdemli Başkan Yardımcısı Ben Greenish, "Etiyopya şu anda yapılı çevrede sağlıklı faaliyetleri temsil eden büyük inşaat ve altyapı projelerine ev sahipliği yapıyor. Sektördeki bu yükselişi destekleyen Big 5 Construct Etiyopya, bölgesel ve uluslararası şirketlerin uzmanlıklarını sergilediği ve ülkenin önemli ve geniş kapsamlı fırsatlarından yararlandığı inşaat değer zincirinin tüm yelpazesini birleştirecek." dedi.

Etiyopya Şehir ve Altyapı Bakanlığı tarafından onaylanan etkinlik, müteahhitler, geliştiriciler, danışmanlar, mimarlar, proje yöneticileri, inşaat mühendisleri, tasarımcılar, şehir planlamacıları, sürdürülebilirlik mühendisleri, satın alma yöneticileri ve daha fazlası için özel olarak hazırlandı ve bu yıl 9.000'den fazla katılımcı bekleniyor.

Etiyopya şu anda 4 milyar dolarlık Addis Ababa Uluslararası Havaalanı genişletme projesi, 1,9 milyar dolarlık karma kullanımlı geliştirme, La Gare ve 681 milyon dolarlık 70 katlı Mesob Kulesi dahil olmak üzere büyük ölçekli inşaat ve altyapı projeleriyle ilgileniyor.

Bu proje ve gelişmelerin etkisiyle büyüyen inşaat sektörüyle Big 5 Construct Etiyopya, on farklı ürün sektörü sunuyor. Bunlar arasında Yapı Malzemeleri, Bina İç Mekanları ve Kaplamaları, İnşaat Aletleri ve Kişisel Koruma Ekipmanları, Dijital İnşaat Ürün ve Hizmetleri, Ağır İnşaat Ekipmanları, Makineler ve Araçlar, HVAC R Ürünleri, Teknolojileri ve Hizmetleri, MEP Hizmetleri, Güneş Ürünleri, Teknolojileri ve Hizmetleri, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Ürünleri, Teknolojileri ve Hizmetleri ile Pencereler, Kapılar ve Cepheler/Özel İnşaat bulunmaktadır.

Bu yıl 19 ülkeden 150 katılımcı arasında ilk kez katılanlar arasında boya ve kaplama uzmanı Jotun Paints; İnşaat sektörüne yönelik bağlantı elemanları üreticisi Alman EJOT; Bostik, Fransa merkezli sızdırmazlık malzemeleri üreticisi ve distribütörü; plastik üreticisi, Suudi Arabistan'dan Araib Sanayi Fabrikası ve BAE'den ön üretimli çelik binalar ve kaplama ürünlerinin önde gelen imalatçısı olan Roofings Middle East yer alıyor.

Dar Al-Handash Consultants'ın DR Kongo, Etiyopya ve Uganda Operasyon Direktörü Tariq Al-Qanni, Big 5 Construct Etiyopya'nın Altın Sponsoru olarak etkinliği destekleyerek şunları söyledi: “Dar üst üste ikinci yıl Big 5 Construct Etiyopya'ya sponsor olacak ve katılacak. Yerel ve bölgesel inşaat sektörü daha güvenli, daha çevik, daha sürdürülebilir ve kaynakları daha verimli hale getirmeye çalışırken, ekiplerimiz Dar'ın dijital teknolojilerin ve yenilikçi tasarım ve inşaat uygulamalarının uygulanmasındaki uzmanlığını ve deneyimini paylaşma konusunda istekli."

Ülke pavyonlarında Etiyopya, İtalya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Çin inşaat trendlerindeki en son gelişmeleri sunacak.

Bu yıl bir kez daha Big 5 Construct Etiyopya'ya 28'den fazla konuşmacının katılımıyla 22 CPD sertifikalı Big 5 Talks eşlik edecek ve ziyaretçilere inşaat sektöründeki en son trendleri ve öne çıkanları keşfetmeleri için geniş bir fırsat sunacak. Altyapı, sürdürülebilirlik, proje yönetimi, teknoloji, mühendislik, mimarlık ve tasarımın yanı sıra bu yıl yeni bir konuşma akışı teması olacak.

Big 5 Construct Etiyopya, Etiyopya İnşaat İşleri Şirketi (ECWC) tarafından desteklenmektedir. Şef Mühendis Yonas Ayalew, "Big 5 Construct Etiyopya 2024, dünya çapında binler

ce katılımcıyı ve ziyaretçiyi bir araya getirerek paydaşların deneyimlerini paylaşmasına, pazarlama ağlarını genişletmesine ve inşaat sektörünün değer zincirini bir bütün olarak tanıtmasına olanak tanıdı" dedi. İcra Kurulu Başkanı, Etiyopya İnşaat İşleri Şirketi (ECWC).

Etkinliği destekleyen diğer dernekler arasında Etiyopya İnşaat Mühendisleri Birliği, Yeminli Bina Enstitüsü ve Etiyopya Proje Yönetim Enstitüsü yer alıyor.

Greenish sözlerini şöyle tamamladı: "Big 5 Construct Etiyopya gibi etkinlikler, yalnızca ürün ve hizmetler sunarak değil, aynı zamanda Etiyopya'nın inşaat sektörünün geleceğini ticari büyüme yoluyla şekillendirmeye yönelik ortak bir vizyon sunarak küresel işletmeleri kıyılarımıza çekiyor."

Editör: Sude Yılmaz