TÜYAP Fuarcılık Grubu'nun Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ve Eskişehir Valiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Eskişehir Ticaret Odası'nın destekleriyle düzenlediği Eskişehir Kitap Fuarı, bu yıl 3. kez kapılarını kitapseverlere açtı. TÜYAP Fuar Merkezi'nde gerçekleşen açılış törenine Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, ETO Başkanı Metin Güler, TÜYAP Fuarcılık Genel Müdürü İlhan Ersözlü ve birçok önemli isim katıldı.

Fuar, panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 90 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. Açılış töreninde konuşan Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, fuarın önemine vurgu yaparak, Türkiye Yayıncılar Birliği'nin düzenlediği etkinliğin Eskişehir'de düzenlenmesinden dolayı memnuniyetini dile getirdi.

ITM 2024 Fuarı, 99 ülkeden küresel ziyaretçi ağırladı ITM 2024 Fuarı, 99 ülkeden küresel ziyaretçi ağırladı

27 Nisan'dan 5 Mayıs'a kadar devam edecek olan fuar, zengin içeriğiyle kitapseverlere keyifli bir deneyim yaşatmayı hedefliyor. Vali Aksoy'un açılış kurdelesini kesmesiyle birlikte fuarın kapıları kitapseverlere açıldı. Fuar alanındaki standlarda incelemelerde bulunan Vali Aksoy, ziyaretçilerle de bir araya gelerek, fuarın Eskişehir'e kazandırdığı değerleri değerlendirdi.

Editör: Sude Yılmaz