Akbank Sanat’ta ‘Günümüz Macar Sineması’ Programı Akbank Sanat’ta ‘Günümüz Macar Sineması’ Programı

Dünyaca ünlü sanatçılar, çeşitli illerde müzikseverlerle buluşacak.

Chris Botti, Grammy ödüllü bir trompet sanatçısı ve dünya çapında tanınmış bir isim. İstanbul'da 17 Mayıs'ta Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu'nda vereceği konseri heyecanla bekleniyor. Botti, Sting, Paul Simon, Barbra Streisand ve Lady Gaga gibi ünlülerle sahne aldığı kariyeri boyunca birçok altın ve platin plak kazandı. Türk dinleyiciler tarafından da sevilen sanatçı, Kod Müzik ve BWO Entertainment işbirliğiyle düzenlenecek olan konserde, beş özel konuğu ve orkestrasıyla birlikte performans sergileyecek. İstanbul konserinin ardından 19 Mayıs'ta Dubai, 22 Mayıs'ta Paris ve 23 Mayıs'ta Londra'da sahne alacak.

Pink Martini ise 7 Mayıs'ta Regnum Carya'da sevenleriyle buluşacak. 10. yılını kutlayan Regnum Carya'nın "Regnum Live in Concerts" etkinliği kapsamında sahne alacak olan grup, dünya çapında büyük bir hayran kitlesine sahip. Geçen yıl Eurovision'da Slovenya'yı temsil eden rock grubu Joker Out, Charm Music Türkiye organizasyonuyla 10 Ağustos'ta Maximum Uniq Açıkhava'da İstanbul'da sahne alacak. Grup, Bojan Cvjeticanin, Jure Macek, Kris Gustin, Jan Peteh ve Nace Jordan'dan oluşuyor ve "Umazane Misli" ve "Demoni" gibi albümlere imza attı.

Amerika'nın sevilen dizisi "Sons of Anarchy"nin müziklerini yapan "The White Buffalo" lakaplı Jake Smith ise Türkiye'de 2 konser verecek. Epifoni organizasyonu ve %100 Müzik desteğiyle 31 Ekim'de Ankara'daki Milyon Performance Hall'da ve 1 Kasım'da İstanbul'da KüçükÇiftlik Park'ta hayranlarıyla buluşacak. Smith, Sons Of Anarchy dizisi için "Come Join The Murder", "The Whistler" ve "Set My Body Free" gibi şarkılarını besteledi ve ayrıca "The Punisher", "Californication", "This Is Us" ve "Longmire" gibi dizilere de müzikler yaptı.

Balkan üflemeli müziklerini caz, pop ve rock ile harmanlayan Fanfare Ciocarlia grubu ise 5 Mayıs'ta Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda (CRR) İstanbul'daki dinleyicilerle buluşacak. Yaklaşık 30 yıldır binlerce gösteri ve dokuz stüdyo albümüyle ün kazanan topluluk, "It Wasn't Hard To Love You" albümü ile öne çıktı.

Editör: Eslem Nur KARAMAN