Endüstriyel otomasyon alanında 1997 yılından beri faaliyetlerini başarıyla sürdüren ve Schneider Electric ‘in dünya çapında 7 "IAD Alliance Master" partnerinden biri olan Botek Otomasyon, 5-8 Haziran tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek WIN EURASIA 2024 Fuarı’nda yer almaya hazırlanıyor.

IFJAG Moda, Takı ve Aksesuar Fuarı, ABD'de düzenleniyor IFJAG Moda, Takı ve Aksesuar Fuarı, ABD'de düzenleniyor

5G Haberleşme Alanındaki Robotik Yenilikler Botek ve Schinder Standı’nda yer alacak.

Ziyaretçiler Botek standında, başta Schneider Electric çözümleri olmak üzere bayiliğini ve distribütörlüğünü yaptığı Telemecanique Sensors, Banner, Harting, Himel, Teltonika, Weg, Cembre, Hensel gibi sektörün öncüleri olan markaların ürün ve çözümlerini yakından gözlemleyerek, merak ettiğiniz soruları uzman kadrosuna danışabilecek.

WIN Eurasia Fuarı'nda yer alacak Botek, ana standının yanı sıra Schneider Electric’in işbirlikçi robotu Lexium Cobot ile 5G Arena alanında da yerini alıyor olacak. 5G Arena’da konumlanacak olan Lexium Cobot ziyaretçilerine XOX oynama şansını sunuyor. Lexium Cobot, Botek ana standında yer alan “MC12+Cobot” ile 5G haberleşme yoluyla iletişimde olacak. İki ürün arasındaki 5G haberleşmede ise resmi distribütörü olduğu Teltonika RUTX50 5G router kullanılacak. Botek standında dijital dönüşüm ve yenilikçi teknolojiler ile birlikte, Metaverse ve entegre yazılım çözümleri aracılığıyla endüstriyel süreçleri optimize edebilmeyi sağlayan Aveva yer alacak.

İcra Kurulu Üyesi Ömer Yetkin Özbak; ''Yaklaşık 30 yıldır endüstriyel elektrik ve otomasyon alanında çözümler üreten bir firma olarak kuruluşumuzun ilk 10 yılında otomasyon odaklı İstanbul merkezli bir firmaydık. Stok ve teknik destek sürecimizden sonra hizmetlerimizi Türkiye geneline yayma kararı aldık ve büyüme hızımız da bu sayede hızlandı. Son yıllarda globalleşmenin de etkisiyle bünyemizdeki ürünlere yazılım, endüstri 4.0 ürünleri, metaverse gibi pek çok yeni ürün ekledik, diye konuştu. Botek Otomasyon Hakkında; 1997 yılında kurulan Botek Otomasyon, endüstriyel elektrik ve otomasyon alanlarında, kurulduğu günden itibaren kendini geliştirmeyi ve iş ortaklarına çözümler üreten sektörün başarılı firmaları arasında yer almaktadır. Schneider Electric, Telemecanique Sensors, Relpol, Weidmüller, Secomea, Klemsan, Enda, Entes, Kardeş Elektrik, Himel, Hensel ve Baykon İstanbul markalarının bayiliğini; Banner, Harting, Weg, Cembre, Teltonika, Katlax, Cofaso, Esa markalarının distribütörlüğünü yapmaktadır. İstanbul Ümraniye (Merkez), İstanbul İkitelli, Bursa, İzmir, Antalya, Ankara, Konya, Samsun, Adana ve Gaziantep gibi Türkiye’nin önemli lokasyonlarında bulunan Botek Otomasyon, güçlü stok yapısı, ürün tedariği ve uzman teknik destek konuları olmak üzere 10 lokasyonda hizmet vermektedir.'' şeklinde konuştu

Editör: Sude Yılmaz