Türkiye'nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul için geri sayım başladı Türkiye'nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul için geri sayım başladı

Dünya çapında ikinci sırada yer alan, Avrasya'nın en büyük uluslararası fuarı olan IBAKTECH Fuarı, 24-27 Nisan tarihleri arasında unlu mamul endüstrisi, çikolata, dondurma, tatlı üreticileri ve HORECA sektörü profesyonellerini 14. kez bir araya getirecek.

Önceki yıllarda Avrupa, Afrika ve Orta Doğu bölgelerinden 80 binden fazla profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan IBAKTECH, katılımcılarına yeni pazarlara ulaşma fırsatları sunarken, sektör profesyonellerinin yatırım kararlarında önemli bir rol oynamaya devam edecek. Türkiye'nin önde gelen kuruluşları tarafından desteklenen fuarda, 4 milyar dolarlık bir ticaret hacmi hedefleniyor.

1709276946 Grk 0716 (1)

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık tarafından düzenlenen fuar, 6 salonda ve 30 bin m2'lik alanda gerçekleştirilecek. Ticaret Bakanlığı, KOSGEB, GIDABİL, EKMADER ve Türkiye Fırıncılar Federasyonu gibi kuruluşların desteğiyle organize edilecek olan IBAKTECH, Türkiye, İtalya, Fransa, Almanya, Slovenya, Çin, İran ve Suriye gibi ülkelerden 300'ün üzerinde katılımcıya ve 500'ün üzerinde markaya ev sahipliği yapacak. Bu sayede ziyaretçiler, farklı ülkelerden gelen sektör profesyonelleri ile iletişim kurarak iş birlikleri ve ticari ilişkiler geliştirebilecekler.

Fuar; ekmek ve pasta makineleri, hamur makineleri, ekmek ve pasta katkı maddeleri, çikolata ve üretim teknolojileri, dondurma ve üretim teknolojileri, ambalaj makineleri, dekorasyon malzemeleri, fırın ve pastane ekipmanları, pişirme cihazları, gıda ve içecek ürünleri, gıda ve içecek makine ve ekipmanları, konveyör sistemleri ve ekipmanları, otel, kafe ve bar mutfak ekipmanları, soğutma grupları, dondurulmuş ürünler, mobilya dekorasyon, dernekler ve sektörel yayınlar gibi tüm sektörleri tek çatı altında bir araya getirerek, dünya gıda ve teknolojileri ticaretine yön verecek.

1709276964 I M G 5764      1709276923 E R S 9657

Uluslararası iş bağlantılarının buluşma noktası olacak!

Messe Stuttgart Ares Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Altıntop, IBAKTECH fuarının sektördeki önemine vurgu yaparak şunları belirtti: "IBAKTECH fuarı, ekmek, pasta, çikolata, şekerleme ve dondurma sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların buluştuğu ve son teknolojileri bir arada görebildiği önemli bir platformdur. Geçmiş yıllarda Avrupa, Afrika ve Orta Doğu bölgeleri başta olmak üzere 115 ülkeden 80 binden fazla profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan IBAKTECH, katılımcılarına yeni pazarlara ulaşma fırsatları sunmuş ve uluslararası bir ticari platform olarak sektör profesyonellerinin yatırım kararlarındaki önemini bir kez daha göstermiştir. Bu başarısıyla alanında dünyanın ikinci büyük fuarı olma konumunu koruyor. Katılımcılar ve ziyaretçiler, bu fuar sayesinde sektördeki gelişmeleri takip edebilecek, potansiyel yeni iş ortakları ile bağlantı kurabilecek ve uluslararası pazarlara açılma fırsatı yakalayabilecekler."

1709276964 I B A K T E C H Logo

Editör: Çağla Begüm Kılıç