İzmir, zeytin, zeytinyağı ve kahve tutkunlarını bir araya getiren iki önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak İzmir, zeytin, zeytinyağı ve kahve tutkunlarını bir araya getiren iki önemli etkinliğe ev sahipliği yapacak

Artkim Fuarcılık tarafından düzenlenecek olan 9. paintistanbul & Turkcoat fuarı kapılarını açmaya hazırlanıyor.  Boya, Boya Hammaddeleri, Yapı Kimyasalları ve Yapıştırıcı Hammaddeleri, Laboratuvar ve Üretim Ekipmanları sektörlerini bir araya getirecek olan fuarın açılışına bu yıl Dünya Boyacılar Birliği Başkanı Tom Bowtell de katılım sağlayacak.

9. paintistanbul & Turkcoat’a bu yıl 243’ü yabancı olmak üzere 359 marka katılım sağlayacak. 29 farklı ülkeden katılımın olacağı fuarda, temsil edilen markalarla birlikte 586 firma yer alacak. Fuarı, yüzde 30’u yabancı olmak üzere 9 binden fazla sektör profesyonelinin gezmesini bekleniyor. 

Artkim Fuarcılık tarafından, Boya Sanayicileri Derneği (BOSAD) iş birliği ile düzenlenen fuar, Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TKSD), Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) ve Katkı Üreticileri Birliği (KÜB) desteği ile gerçekleşecek.

Düzenlenecek olan fuarın açılışına bu yıl, Dünya Boyacılar Birliği Başkanı Tom Bowtell katılım sağlayacak. Bowtell, Global Pazar Trendleri ve Dünya Boya Konseyi Öncelikleri üzerine bir konuşma gerçekleştirecek. Fuar,  8-9 ve 10 Mayıs tarihlerinde sektörlerin global ve ulusal yöneticilerinin katılacağı paneller ve konferanslarla renklenecek.