Üretimde ve İhracatta Verimlilik’ konulu 3. Geleneksel Sahur Programı Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Yönetim Kurulu Başkanı Talha Özger, EVSİD Başkan Vekili Oğuzhan Durmuş, Lux Plastik Genel Müdürü Burak Önder ev sahipliğinde gerçekleşti.

Whatsapp Image 2024 03 16 At 13.50.41

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Sahur Programı, EVSİD Yönetim Kurulu Başkanı Talha Özger, EVSİD Başkan Vekili Oğuzhan Durmuş, Lux Plastik Genel Müdürü Burak Önder tarafından gerçekleşti.

3. Geleneksel Sahur Programı’na Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mustafa Gültepe, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan, İTO Başkanı Şekib Avdagiç, İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği  (İKMİB) Başkanı Adil Pelister, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Çetin Tecdelioğlu, Eski TİM Başkanı İsmail Gülle ve sektör temsilcileri ve paydaşları katılım sağladı.

Geleneksel Sahur Programı’nda sektörde yaşanan güncel sorunlar ele alındı. Aynı zamanda katılım sağlayan firmaların soruları sektör temsilcileri tarafından cevaplandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan "enflasyon" açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan "enflasyon" açıklaması

EVSİD Yönetim Kurulu Başkanı Talha Özger, programının verimli geçtiğini belirterek, “Güncel konuları ele alıp gecenin bu saatinde bile verimli bir şekilde toplantımızı gerçekleştirdik. Daha sonra sahurda arkadaşlarımızla beraber olup güzel bir organizasyona hep beraber imza attık. Katılım gösteren tüm dostlarımıza, tüm meslektaşlarımıza ve değerli başkanlarımıza hem sektörümüz adına hem de şahsım adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

EVSİD Başkan Vekili Oğuzhan Durmuş da katılım sağlayan dernek ve sektör başkanlarına teşekkür ederek, şu ifadelere yer verdi:

Mübarek Ramazan ayının bereketini de hesaba katarak, bu güzel ayda böyle bir aktivasyon gerçekleştirdik. Çok şükür ki, insanlar tarafından etkisi görüldüğü için bu etkinliği geleneksel hale getirdik. Burada, hem yetkili dernek başkanları hem de sektör üreticileri, ihracatçıları bir araya getirip buluşturarak, en azından normal zamanda bulamadıkları ortamları burada bulsunlar istiyoruz. İnşallah her sene yeni bir konuyla programımızı devam ettireceğiz."

Lux Plastik Genel Müdürü Burak Önder ise düzenledikleri programda sonuçları değil süreçleri ön planda tuttuklarını ifade ederek, “Türk iş dünyasının faiz, kur, enflasyon, finansal erişim gibi sarmaldan çıkıp yapısal sorunlarına odaklanmasını arzuluyoruz. Bu doğrultuda, sektördeki paydaşlarımıza ve meslektaşlarımıza kamuoyu oluşturmayı hedefliyoruz. Üç yıldır bu misyonu güzel ve başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle, hepsi birbirinden değerli olan başkanlarımıza teşekkür etmek istiyorum” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Haber Merkezi